Galavečer 19. ročníka cien Osobnosť televíznej obrazovky moderoval Michal Hudák, ktorý sa snažil sršať vtipom. Z hľadiska mu s nahranou improvizáciou pomáhal Sajfa.

Ako prvý si odniesol sošku Marcel Merčiak v kategórii Komentátor športu. Okrem iných poďakoval aj Anastázii Kuzminovej za to, že bola jeho "zlatou rybkou". Za 20 rokov, ktoré komentuje biatlon, mu jej výsledky robili radosť.

Drogy aj volebné právo pre psov

Merčiak hneď odovzdával cenu v kategórii Moderátork/ka športu. V úvode spomenul, s akými nenávistnými a uštipačnými komentármi sa musia stretávať nielen nominovaní. "Až raz budú mať volebné právo zvieratá, treba sa za to poďakovať Jane Hospodárovej," prečítal jeden z internetových príspevkov o bojovníčke za práva zvierat. Spomenul ale aj seba: "Raz ktosi napísal že lekári by mali prestať testovať na Merčiakovi účinky drog..." Sošku za kategóriu Moderátor/ka športu získal Peter Varinský.

Aj Sajfa má OTO-a

Sošku v kategórii Redaktor/ka spravodajstva získala Veronika Cifrová Ostrihoňová. "Chcem zagratulovať aj Matejovi, pretože je to môj oporný stĺp - vydržať so mnou nie je jednoduché," povedala budúca mamička a zavolala ho na pódium s tým, že tam budú stáť traja Cifrovci. Matej vyhlásil, že už sa mu nikto nebude smiať, že nemá OTO-a, lebo keď majú bezpodielové spoluvlastníctvo, tak vlastne patrí aj jemu.

OTO je už doma.
Zdroj: instagram

Recyklovala

Sošku v kategórii Moderátor/ka spravodajstva získal Ľubomír Bajaník. Odovzdávali mu ju Lujza Garajová Schrameková a tehotná Kristína Tormová. Lujza upozornila na to, že má tú istú sukňu ako minulý ročník - rozumne recykluje!

Parketový lev

Michal Hudák pre uvedením ďalšej kategórie snažiac sa rozprúdiť zábavu vytiahol zo stoličky Mariannu Ďurianovú so slovami: "Teba nemôžem obísť, ty si parketový lev." Moderátorka v hľadisku ukázala, ako sa vie vlniť. Potom už uviedol kategóriu Zábavný program - vyhralo ju Inkognito, v ktorom Hudák účinkuje.

Michal Hudák vytiahol Ďurianovú tancovať v priamom prenose.
Zdroj: RTVS

OTO-a v kategórii Osobnosť televíznej publicistiky vyhrala Kristína Kövešová.  Keď zaznelo jej meno, prežehnala sa a v ďakovnej reči spomenula, koľko dobra stretáva pri svojej práci. Nedávno jej vraj muž, ktorý nemá čo jesť, ponúkol jedlo pre psov v útulku s tým, že to potrebujú viac ako on. "Ďakujem aj anjelom, že napriek vyhrážkam som tu, ešte celá," dodala a venovala symbolicky OTO-a všetkým dobrým ľuďom.

Junior to prestrelil

Kategóriu Moderátor/ka zábavných programov vyhrala Adela Vinczeová. Výsledky vyhlasoval Milan Junior Zimnýkoval a Viktor Vincze, ktorý hrdo pripomenul, že Adela bola vlani ambasádorkou celoslovenskej zbierky pre zrakovo postihnutých ľudí. Junior zareagoval: "Nie je ťažké tomu uveriť, lebo si ťa vzala." Adela sa poďakovala za OTO-a so slovami, že má krásny pestrý život, a aj vďaka Viktorovi: "Za všetkým hľadaj muža," dodala. 

Adela sa v ten večer ešte pochválila jednou vecou: "Prvýkrát mám rovné zuby v telke na OTO-vi..." Z vylepšeného úsmevu, ku ktorému jej dopomohol strojček, má evidentnú radosť.

Vyzula sa na pódiu

Seriálom roka sa stali Oteckovia, z ceny pre Hudobnú skupinu sa môže tešiť IMT Smile - nemohli prísť, preto sošku za nich prevzala dlhonohá modelka Michaela Kocianová.

Vypli prúd

Pred vyhlásením najlepšej Speváčky, ktorou sa napokon stala pesničkárka Sima Martausová, zhaslo v sále svetlo. Počas tohto plánovaného výpadku prúdu hľadala cestu na pódium. Nakoniec rozsvietili a Sima mohla ďakovať. "Vážim si, keď moje pesničky niekomu pomôžu," povedala bývalá nádejná švagriná Viktora Vinczeho a Adely. Vypýtala si vodu a predtým, ako zaspievala si vyzula aj vysoké topánky. 

Sošku v kategórii Spevák získal raper Kali.

Uhundraný

Zabávač - Michal Hudák

Najlepšou Herečkou sa stala Zuzana Mauréry, sošku v kategórii Herec si odniesol Vlado Kobielsky. Ďakoval aj rodine aj za trpezlivosť, keď býva uhundraný a čudný.

Cenu týždenníka PLUS 7 Dní získal seriál Za sklom.

Programom roka sa stala folkloristická šou Zem spieva. 

Dojatá manželka

Sieň slávy sa tentokrát rozšírila o meno Juraj Jakubisko. Jeho manželka Deana Horváthová mala slzy na krajíčku od dojatia. Režisér zožal standing ovation a pripomenul, že keď je už Slovensko slušné, je treba pozdvihnúť aj kinematografiu. Poprosil, aby ľudia milovali túto zem, poďakoval Bohu, že mu dovolí stále pracovať a urobil z neho "akýsi zázrak prírody." Poďakoval aj manželke, ktorá sa vzdala herectva aby mu pomáhala. "Milujem ťa Deana!" odkázal jej. 

Z ceny Absolútny OTO bol zasa dojatý Michal Hudák. Okrem iného povedal, že je to darček k 50-tke. Zavtipkoval si, že sa trénerka musela potešiť, keď sa pri ďakovačke dokázal predkloniť. 

AKO VYZERALI PRÍCHODY CELEBRÍT NA GALAVEČER OTO si pozrite TU.