Optimizmus, vďaka a láska ani jedného neopúšťajú! Dvaja najznámejší onkologickí pacienti súčasnosti, Aneta Parišková a Andy Hryc, statočne čelia svojmu údelu.

Hviezda televízie JOJ Aneta sa po niekoľkomesačnej onkologickej liečbe pripravuje na dôležitý verdikt lekárov.

„Koncom septembra ma čaká päť CT vyšetrení a začiatkom októbra sa dozviem, ako na tom som,“ povedala v relácii TopStar Parišková. Doktori jej odhalia pravdu, či sa primárny mediastinálny lymfóm podarilo potlačiť, zlikvidovať, alebo stále úraduje v jej tele.

Z najhoršieho vonku

Aneta na výsledky doma nečaká a v rámci psychohygieny radšej zbehne na Kolibu, aby odmoderovala televízne správy. Ako sa cíti?

„Chemoterapie prinášajú veľa vedľajších efektov a vedľajších účinkov, takže sa s nimi snažím nejako popasovať. Z toho najhoršieho som už vonku, to znamená rapídny pokles bielych krviniek, rapídny pokles červených krviniek,“ uviedla statočná blondínka, ktorá sa snaží situáciu prekonať s úsmevom na tvári. A žije naplno zo dňa na deň...

„Snažím sa naozaj žiť tak, ako keby ten zajtrajší alebo dnešný deň bol posledný, ktorý žijem, takže s úsmevom, s radosťou. Myslím si, že každý z nás by mal deň, ktorý dostal od Boha, prežívať naplno s radosťou a láskou, pretože nikdy nevieme, kedy sa ten náš život skončí. A to nemusíme byť onkologickí pacienti,“ nazdáva sa bojovníčka, ktorá cíti, ako s ňou ľudia súcitia a želajú jej skoré uzdravenie.

To by mohli lekári za priaznivých okolností prehlásiť o dva roky. „Chcela by som sa poďakovať všetkým ľuďom známym aj neznámym, ktorých nepoznám, ktorých som nikdy nevidela, ale tie povzbudzujúce slová, tá podpora, to je pre mňa obrovská energia, ktorú si veľmi vážim,“ uzavrela Aneta.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.