Dcéra, ktorá robí hanbu, tak sa dnes hovorí o Dominike Gottovej (46). Najstaršie dieťa Karla Gotta (†80) sa zrejme rozhodlo vynahradiť si to, čo jej slávny otec v detstve odopieral. Pozornosť. Dominika dokonca už zvoláva vlastné tlačovky. Akosi sa jej to však vymklo z rúk a namiesto sympatií vyvoláva skôr súcit alebo posmech.

Jazvy z detstva

Muselo to poriadne bolieť. Byť dieťaťom, ku ktorému sa obdivovaný otec ani zďaleka tak nehlásil ako k svojim dvom dcérkam, ktoré mal na staré kolená s manželkou Ivanou. Šarlotky a Nelinky boli od narodenia plné médiá a vykresľovali ich ako princezničky. Po prvé tak naozaj vyzerali, po druhé ich obklopoval obrovský blahobyt. No hlavne si každý deň užívali tatovu pozornosť a lásku, rovnako ako záujem médií. Tancovali v muzikáloch, chodili si za neho preberať Zlaté sláviky, Charlotte-Ella s ním tesne pred smrťou naspievala láskyplný duet, ktorý dojal celé Česko a Slovensko.

A Dominika? Paradoxne, dcéra, ktorá akoby svojmu tatovi z oka vypadla, bola vždy na periférii záujmu. Priznal sa k nej, až keď jej existenciu vyňuchali novinári, nikdy s ním nežila v jednej domácnosti, a hoci ju finančne dotoval, zďaleka si neužívala taký luxus ako jej nevlastné sestry, ktoré ju dokonca pre zriedkavé stretnutia oslavovali teta.

V Dominike sa pocity krivdy a bolesť roky hromadili. Bohužiaľ, namiesto toho, aby poprosila otca o zaplatenie psychoterapeuta či rodinnú terapiu, našla si barličku v liekoch, alkohole a nesprávnom chlapíkovi, alkoholikovi Timovi Tolkkim. Vyústilo to do sebadeštrukcie osobnosti, ktorá sa v plnej nahote odhalila až po otcovej smrti, keď dcéra, zdá sa, stratila všetky zábrany.

Zakomplexovaná primadona

To, že s Dominikou nie je všetko v poriadku, sa dostalo na verejnosť ešte pred maestrovou smrťou. Stačil len pohľad na ňu, ako vyzerala, keď začala prichádzať z Fínska do Česka. Neupravená, pribratá, opuchnutá. Napokon priznala, že má problém so závislosťou, a otcovi sľúbila, že sa bude liečiť. Snažila sa tiež odpútať od svojho muža, ktorý mal na ňu zlý vplyv a vťahoval ju do bahna dlhov a alkoholu. Svoj sľub však nedodržala, čím ťažko chorého otca na sklonku života poriadne potrápila.

Naplno však vystrčila rožky po jeho smrti. Ako primadona sa začala správať v súvislosti s dokumentárnym filmom, ktorý v posledných mesiacoch Gottovho života nakrúcala Olga Špátová. Zlatý slávik vpustil dokumentaristku k sebe veľmi blízko. Aby bol dokument čo najpravdivejší, dovolil jej nakrúcať dokonca aj svoje umieranie.

Všetci v rodine rešpektovali jeho želanie zanechať o sebe čo najpravdivejšiu správu okrem Dominiky. Už počas nakrúcania odmietla v snímke vystúpiť, vraj preto, lebo hrozne vyzerá. Vymohla si, že tam posledné spoločné zábery s otcom nebudú. Problémy robila aj po dokončení snímky, ktorej premiéra mala byť v apríli. Pre koronu sa však odložila a Dominika si zaumienila, že Špátová by film dovtedy mohla prerobiť. Milostivo jej vraj povolí vrátiť tam neodsúhlasené zábery, ale dajú sa tam aj jej aktuálne snímky, na ktorých podľa vlastnej mienky vyzerá oveľa lepšie. Rázne sa tiež postavila proti otcovej poslednej vôli a obvinila Ivanu, že pod jej vplyvom ju vlastne vydedil. Najhoršie však je, že podľa všetkého zase pije prvú ligu.

Azyl do kamarátky

Dominika odmietla vyhľadať odbornú pomoc. Tvrdila, že dať si život do poriadku zvládne aj sama. Opustila Tima a presťahovala sa do Česka. Keďže svoju macochu poriadne poohovárala v tlači, s jej pomocou veľmi rátať nemohla. Pomocnú ruku jej však podala kamarátka Šárka Rezková.

Country speváčka mala pre Dominiku pochopenie. Sama si v živote prešla ťažkým obdobím, najmä keď jej životný druh, muzikant Jiří Brabec, spáchal samovraždu a zanechal ju s malým dieťaťom. Navyše trpí bipolárnou poruchou a vie, ako dokáže bolieť duša.

Ešte v decembri preto nešťastníčke ponúkla azyl vo svojom dome, kde žije so synom a s novým partnerom. Dokonca od nej nechcela žiadne peniaze, takže tam tri mesiace bývala a jedla celkom zadarmo.

„Dominika sa postavila na vlastné nohy, naozaj sa snaží. Myslím, že o seba dbá a ctila naše súkromie. To, čo sa okolo nej deje, beriem s rezervou, pretože viem, aké to je. Ale je to dievča, ktoré sa chytilo druhej šance, už si hľadá i nové bývanie. Potom to už bude len na nej, čo si so životom počne v budúcnosti,“ zastávala sa kamarátky v marci v českej tlači, keď sa Dominikino meno začalo čoraz častejšie objavovať v bulvári. Dnes je však jasné, že nažívanie s Gottovou dcérou zďaleka nebolo také idylické, ako ho opisovala.

Kontrolovali sme, či žije!

Čo sa dialo v dome Šárky vyplávalo na povrch až teraz. Na plné ústa to novinárom porozprával Šárkin dnes už expartner, ktorý tvrdí, že Dominika im rozvrátila domácnosť aj vzťah. Na začiatku vraj vyzerala ako doráňaná srnka, tak sa jej ujali. Napriek tomu, že ľudia, ktorí Dominiku poznali, ich varovali. Dokonca jej ponúkli, že u nich môže bývať zadarmo, kým sa nepostaví na nohy.

Problémy nastali, keď prestala abstinovať. Zašlo to tak ďaleko, že zapíjala lieky absintom, čo je jeden z najtuhších alkoholov. Začala smútiť za Timom a vyzeralo to, že sa chce upiť na smrť.

„Posledný mesiac chodila po dome bez života, štyri dni nevyliezla izby... Chodili sme ju kontrolovať, či vôbec dýcha. Otvoril som dvere, tam neporiadok, smrad, cigarety, díval som sa na jej hruď, či sa dvíha. Žili sme v strachu, aby sa jej u nás niečo nestalo,“ prezradil Rezkovej partner, ktorý opísal aj situáciu, ako zaspala s horiacou cigaretou a hrozilo, že podpáli dom.

Domácich hnevalo aj to, že hoci už mala na konte peniaze, nič im stále neplatila. K rôznym kšeftom jej pritom pomohlo slávne meno, napríklad päťtisíc českých korún dostala len za to, že sa objavila na jednej párty. Na účte vraj mala vyše stotisíc korún, no platiť za byt a stravu sa jej nechcelo.

Upije sa...

Dominika odmietla priznať, že má problém s alkoholom, a upla sa na Tima, ktorému dávno odpustila a zase si ho idealizovala. Dohodli sa na návrate. Neprišiel za ňou do Česka len preto, že pre koronu sú uzavreté hranice.

Gottovej prekážali výhrady kamarátov k jej životnému štýlu a napokon sa odsťahovala. A namiesto peniazmi zaplatila za dobrotu klebetami. Vraj je Šárka neverná a svojho snúbenca podviedla s Rómom z Chebu, a ako si dovolí kritizovať ju, že pije, keď sama berie psychofarmaká!

Jej bývalý domáci pán si preto prestal dávať servítku pred ústa: „Nikdy som nepoznal takého bezcitného a chladného človeka. Má rada iba seba. Neťahá ju to za matkou, aj k otcovi mala vzťah skôr ako k pokladničke.“ Opísal tiež jej alkoholické stavy: „Denne ťahala domov tašku s alkoholom. Pivo, víno, dokonca si kupovala absint. K tomu tabletky… Išlo jej o život,“ opísal jej životný štýl a dodal: „Skončí zle. Buď sa upije, alebo predávkuje.“ 

Zviedla jej syna?

V rozhovore dokonca spomenul paralelu s osudom Ivety Bartošovej. A zdá sa, že vojna sa vyostruje. Najnovšie sa totiž v médiách objavilo obvinenie, že pripitá Dominika sa pokúsila zviesť Šárkinho iba šestnásťročného syna a ponúkala mu sex. Dominika to vzápätí poprela a chce podať trestné oznámenie.  Jednoducho, dve bývalé kamošky  dnes na seba hádžu špinu a predháňajú sa, ktorá vytiahne väčšiu kompromitujúcu intímnosť.  Ešte šťastie, že to jej noblesný otec nemôže čítať...