Hviezda amerických reality šou Kim Kardashian West (38) bola prvou celebritou, ktorú zrejme svrbeli dlhé vlasy. Hrive dala zbohom a po celom svete rozsiala epidémiu krátkych šik účesov. Na módnu vlnu naskočili aj naše známe tváre.

Skracujú

 Moderátorka Jasmina Alagič Vrbovská (29) nechala o veľkej zmene dokonca rozhodnúť svojich fanúšikov na sociálnej sieti. Tí jej kratší účes okamžite odobrili, a tak sa kráska s bosniansko-maďarskou krvou v žilách odhodlala zveriť sa do rúk odborníka.

Medzi prvými sa však na kratší strih odhodlala Dominika Navara Cibulková (30). Svetoznáma tenistka svoj typický cop vymenila za praktickejšie vlasy po plecia, ktoré oživila žiarivo blond farbou. Markizácka redaktorka Diana Hágerová (29) síce trávi čas na rodičovskej dovolenke s ročnou Izabelkou, nezabúda však ani na seba. Šmrncovný krátky účes sa určite páči aj jej partnerovi,  moderátorovi Telerána Romanovi Juraškovi (40). Pravidelne si skracuje vlasy aj tanečnica a podnikateľka Ivana Gáborík (31) a nedávno siahla po nožniciach aj Dara Rolins.

Francúzsky šmrnc

Vlasový špecialista Ján Molnár pre Šarm ozrejmil pôvod ošiaľu krátkych vlasov. „Krátke strihy sú v trendoch intenzívne už dva roky. Tento trend vychádza zo sedemdesiatych rokov. Základom sú detské strihy a dámy ho majú rady, lebo je to príjemná svieža zmena,“ vysvetľuje uznávaný kaderník. Ženy podľa neho namiesto dramatického vzhľadu, ktorý im na hlave vytvárajú dlhé lokne, vyzerajú s kratšou verziou mladistvo. „A zároveň šik, trošku francúzsky, a to je veľmi dobrá kombinácia.“ 

Kaderník Molnár sa stará o vlasy celebrít.
Kaderník Molnár sa stará o vlasy celebrít.
Zdroj: Martin Domok, Martin Baumann, Instagram, Archív

Aj o krátke vlasy sa však v lete treba starať. „Všetky letné prípravky majú obsahovať UVA a UVB faktory. Svetlo a vlhkosť vo vzduchu spôsobuje oxidáciu vlasov, ktorá ich samovoľne zosvetľuje a ničí. Treba preto používať antioxidačné prípravky,“ radí odborník, ktorý na krásne vlasy celebrít používa overený recept.

„Všetkým našim známym tváram sa zodpovedne staráme o vlasy tou najlepšou kozmetikou sveta, ktorá je z Tokia a má 150 rokov. Majú aj špeciálne letné masky, ktoré sú antioxidačné a dodajú výživu a lesk.“

Pokračovanie príspevku na nasledujúcej strane.