Matej Sajfa Cifra sa začiatkom mája pochválil tým, že sa nechal zaočkovať. Urobil tak v Žiari nad Hronom a dostal vakcínu od Astra Zeneca. Povzdychol si, že by bolo fajn, keby sa dalo zaočkovať aj proti závisti, hlúposti a hoaxom. Prišiel čas aj na druhú dávku.

Matej dostal prvú dávku v máji.
Zdroj: instagram


Poznávacím znamením Sajfu je okrem iného aj jeho zmysel pre iróniu. Využil ju aj po tom, ako zavŕšil proces osobného boja s koronavírusom. Moderátor , ktorý oslávil 10. júla 42. narodeniny, si nechal pichnúť druhú dávku vakcíny tentoraz v bratislavskom veľkopapacitnom očkovacom centre. Samozrejme, oznámil to vrámci osvety na sociálnej sieti. Urobil to spôsobom, ktorý mu je blízky.

 

K fotografii, na ktorej úporne pozerá do notebooku, s prelepeným ramenom, napísal: "Ten pocit, keď po druhom očkovaní Astrou otvoríš na počítači okno nastavení bluetooth a odrazu sa tam objaví tvoje meno a pod tým, že spárovať. Priatelia, nehanbím sa za to, a už mám druhý čip. BTW. mám po druhej dávke pocit, že internet mi ide podstatne rýchlejšie."

Irónia, ktorou udrel na všetkých antivaxerov, ktorí veria bludom rôzneho druhu, strhla aj fanúšikov, ktorí sú na jednej vlne a pridali svoje vtipné komentáre.

"Vôbec nie je pravda, že po očkovaní nebudem mať deti. Prišla som domov a dcérka stále tam."

"Ja som minule stiahol žalúzie pohľadom. Ale to mám v sebe Pfizer. Astra má vraj lepšie ovládanie internetov."

"V našej domácnosti po kompletnom zaočkovaní ide internet ako nikdy predtým."

"U nás presne opačne. Asi nejaké rušenie … už aj alobalové čiapky so ženou nosíme a wifi stále blbne."

"Podľa mna niečo na tom bude. Ja dnes druhé očkovanie detto a už hodinu počúvam Mirgovú s Kalim."

"Ja po Pfizer otváram garáž pohľadom."

"Mne po druhej dávke nejde dobre naladiť rádio. Očividne mi ho zle nakonfigurovali."

Anketa

Ste zaočkovaní proti kovidu?