Zazvonil telefón

Späť však k záchrannej akcii „Učiteľka“. „Pri druhom stretnutí už nastal zlom, začali sme sa  rozprávať. Keď sa vyrozprávala a keď som ju zoznámil so svojím príbehom, ktorý sčasti poznala, sa mi otvorila a vyplakala,“ hovorí Mojsej, ktorý jej dve hodiny intenzívne dohováral.

„Ale liečenie odmietala, to ani náhodou! Prišlo ešte zopár stretnutí v meste jej trvalého pobytu pri káve a zrazu mi zazvonil telefón. Oznámila mi: ,Idem do toho.‘ Potom sa veci dali do pohybu a na odporúčanie našej psychiatričky nastúpila na liečbu,“ teší sa abstinujúci alkoholik.

„Sme teraz všetci v kontakte a radujeme sa z toho. Chystáme sa ju čochvíľa navštíviť,“ dodal. Pani je v ústavnej liečbe na Slovensku, ale Mojsej z dôvodu ochrany súkromia viac k príbehu povedať nemôže.

Spevák v minulosti opitý sám všeličo navystrájal. Dnes vešia na internet odpudzujúce zábery mládeže, ktorým sa alkohol vymkol z rúk.
Spevák v minulosti opitý sám všeličo navystrájal. Dnes vešia na internet odpudzujúce zábery mládeže, ktorým sa alkohol vymkol z rúk.
Zdroj: Archív

„Snaha žiakov vyústila v úspech a verím, že týmto činom jej dali novú nádej na krásny život. Plnohodnotný, ako mám ja. Sme na začiatku dlhej cesty,“ podotkol. Ako hovorí, je to krásny pocit a vďačnosť žiakov má v dnešnej dobe obrovskú hodnotu. Mladí v rámci skúšania nových vecí mnohokrát nezvládajú alkohol a neskôr z toho môžu mať vážny problém. Dokonca celoživotný.