Protialkoholická poradňa a centrum prvého kontaktu pod taktovkou speváka Braňa Mojseja prináša mnohé príbehy. Jedným z takých je aj pokus o záchranu učiteľky, ktorej sa vymklo pitie spod kontroly.

„Kontaktoval nás študent pani profesorky, ktorá neprišla na pravidelné stretnutie po rokoch. Nevedeli pochopiť príčinu a náhodne sa dozvedeli, že sa opíja do nemoty a kašle na svet,“ povedal Šarmu Košičan Mojsej. Odchodom do dôchodku stratila zmysel života, s čím sa Braňo vo svojej kancelárii stretáva často. Žiaci sa spojili, aby svojej obľúbenej pedagogičke odtrhli od úst fľašu s ohnivou vodou. Jednoduché to však nemali ani oni, ani spevák.

„Ona akékoľvek možnosti odmietala a nechcela sa o tom ani baviť. Následne ma poprosili, aby som za ňou vycestoval. Po prvotnom odmietnutí som to zopakoval,“ opisuje neisté chvíle Braňo. „Študenti nechceli, aby sa v tom stave nekomunikácie so svetom a neriešenia alkoholizmu neutopila,“ dodal rocker, ktorý sa svojho času takisto postaral svojim blízkym o vrásky na čele.

Z tohto Braňovho bohémskeho obdobia vzniklo množstvo záberov, ale spevák sa bráni, že nie vždy si za to mohol sám. Podľa jeho slov istí ľudia v niektorých prípadoch zneužili jeho chorobu a nápoje mu tajne zamiešali s alkoholom.