Dobročinný Ples v opere už po dvadsiatykrát otvorí 11. januára plesovú sezónu na Slovensku. Jeho neodmysliteľnou súčasťou sú aj detailne upravené dámy v šatách vyrážajúcich dych. Známi dizajnéri na nich už finišujú, a aj keď finálny vzhľad tradične taja, nám sa od Marcela Holubca podarilo čo-to vytiahnuť.

 

MARCEL HOLUBEC: Módne a dôstojne

Medzi hosťami z oblasti vedy, spoločenského aj hospodárskeho života, medicíny, vzdelávania či športu nebudú chýbať osobnosti z oblasti módy, ako návrhár Marcel Holubec či topmodelka Alexandra Gachulincová. Od plesových hostí sa očakáva, že sa oblečú tak, ako si to spoločenské podujatie a protokol vyžaduje. V prípade dám sú samozrejmosťou dlhé, honosné šaty a úplné tabu sú nohavice, overal či príliš veľké výstrihy.

„Pre mňa je najväčším faux pas dĺžka šiat. Róba by mala jemne kĺzať po parkete a topánky by na seba nemali zbytočne upozorňovať. Na tom si dávam najviac záležať aj pri tvorbe šiat na mieru,“ podotýka Marcel Holubec. Čo sa týka strihov, dámy by si podľa jeho rád mali dávať pozor na odhalené ramená alebo ruky a snažiť sa neupozorňovať na prípadné nedostatky, pokiaľ im to proporcie nedovolia. „V rámci doplnkov sa treba držať pravidla, že menej je viac. Aj svetové trendy udávajú vlnu jemného líčenia a jemných šperkov,“ hovorí módny návrhár.

Alexandra Gachulincová a Marcel Holubec
Alexandra Gachulincová a Marcel Holubec
Zdroj: EMIL VAŠKO