Obeťami zrážky nákladiaku, ktorý viezol kamennú zmes s autobusom, sú aj deti. Zahynulo dvanásť ľudí, z toho štyri deti, ďalších 17 ľudí je zranených, rozviezli ich do okolitých nemocníc. Kým prišli záchranári, vodiči, ktorí boli na mieste nešťastia, sa snažili poskytovať ľuďom pomoc.

K nehode došlo už po desiatich minútach odvtedy, ako autobus vyrazil z Nitry do Jelenca.

Na ceste pri obci Malanta zasahovali desiatky policajtov, záchranárov a hasičov.  Na miesto nešťastia prišla aj ministerka vnútra Denisa Saková, ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská, tiež premiér Peter Pellegrini, ktorý predčasne ukončil pracovnú cestu na Cypre.

Na nešťastie zareagovala aj prezidentka Zuzana Čaputová.  "Správa o zrážke autobusu s nákladným autom, ktorá mala také tragické následky, v nás všetkých vyvoláva hlboký smútok. V týchto chvíľach sme myšlienkami s rodičmi, ktorí prišli o svoje deti, o svojich drahých a blízkych. Myslíme tiež na zranených a na to, aby dostali najlepšiu možnú pomoc a opateru. Všetci dúfame, že počet obetí už nebude narastať," napísala na sociálnej sieti. Dodala ešte dôležité slová: "Po tejto hroznej tragédii prosím všetkých, jazdime opatrne a ohľaduplne, nech sa všetci šťastne vrátime k svojim rodinám."

Či mal vodič autobusu šancu zareagovať na rútiace sa nákladné auto, ktoré sa podľa predbežných informácií pod tlakom nákladu rozkývalo, bude predmetom vyšetrovania. Životy to však už ľuďom, žiaľ nevráti. Je možné, že vláda vyhlási na piatok štátny smútok.

Úprimnú sústrasť rodinám.