Spoločnosť Meta Platforms, ktorá prevádzkuje známe sociálne siete, potvrdila na svojej službe poruchu. Účty niektorých používateľov zablokovali, aj keď  sa nedopustili žiadnych chýb. Dotklo sa to i Slovákov, ktorí na Instagrame stratili tisícky svojich nasledovateľov. A sprznili im tak biznis...

Ozvala sa bývalá miss a podnikateľka Romana Škamlová či vizážistka Lucia Sládečková, známa ako Lucid. „Sme si vedomí, že niektorí z vás majú problémy s prístupom k svojmu účtu na Instagrame. Situáciu monitorujeme a ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti,“ oznámil v priebehu týždňa PR tím sociálnej siete. Či išlo o hekerský útok, alebo technickú chybu, nevedno, príčinu neuviedli.

Škamlová sa s týmto vysvetlením neuspokojila. „Za hodinu mínus tritisíc followerov,“ reagovala zaskočená podnikateľka.

Podobne reagovala vizážistka Lucia Sládečková, ktorá sa vypracovala na influencerku. Tá na Instagrame nedávno pokorila hranicu tristotisíc followerov, preto ju miznúce počty jej podporovateľov oveľa viac mrzeli.

„Extrém, ako ma Instagram schováva asi tri mesiace. Followeri podľa mojich očí rastú a čísla ubúdajú. Firmy dostávajú už dlho nereálne štatistiky. Jeden deň mám vyše stotisíc videní, o ďalší deň ich mám pod 70-tisíc,“ hnevá sa.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.