Ak chcete byť v lete „in“, vraj by ste mali mať metalické plavky. Problém je, že sú magnet nielen len na mužov, ale aj na žraloky. Ženy to však ignorujú.

Bezpečné len do baru

Doslova metalický ošiaľ vzbudili sestry Kardashianové, keď sa v júli, jedna v bikinách a druhá v celých plavkách, objavili na mexickej pláži. Striebristý materiál perfektne žiaril na perfektných postavách a vrhal dookola záblesky, keď sa odeň odrážali slnečné lúče. Efekt bol dokonalý, najmä keď sa sestry predvádzali v piesku aj pod sprchou a neunikli žiadnemu mužskému oku. Nejedna slečna zatúžila tiež sa takto trblietať a byť obdivovaná.

Ak si ich zadováži, mala by na ne loviť „plážových inžinierov“ na suchu. V mori to totiž pre ňu môže byť veľmi nebezpečné. Zaujímavú „rybku“ si ľahko pripláva poobzerať a preskúmať zahryznutím nejaký žralok. Podľa posledných skúseností ich je dnes dosť nielen vo vodách Karibiku či v Červenom mori. Pred pár dňami uzavreli päť pláží aj v Stredozemnom mori v okolí Barcelony po tom, čo sa pri brehu vystrčili plutvy až troch žralokov. Všetky patrili k druhom, ktoré sú pre človeka nebezpečné. Keby boli vo vode Kim a Khloé, zrejme by neunikli ich pozornosti.

Straka Kim

Našťastie, sexi metalické kúsky povýšili módni návrhári ako „must have“ uniformu hlavne do plážových barov a klubov. Variácie strieborných a zlatých plaviek, podprseniek, topov a ďalších doplnkov ponúkajú Isabel Marant, Dolce & Gabbana, Courregès, Missoni... Ich horlivou propagátorokou je Kim Kardashian, ktorá sa leskne v kampani SKIMS Swim. Nafotila pre nich nielen modely k bazénu, no ukazuje, že sa hodia aj na spoločenské príležitosti, keď si plavky spolu s legínami dala na event značky na Miami. To, že je ako straka na všetko, čo sa trbliece, je o nej známe. Veľmi podobné modely koniec koncov nosila už pred štyri rokmi, takže teraz len pomohla vzkriesiť starý trend.

Samovražedný surf

Bohužiaľ, ženy ani zďaleka nenosia plavky len do barov a bazénov, ale obliekajú si ich aj do mora. Ak sa len vyhrievajú v plytkej vode, je to ešte o. k. Horšie je, ak sa odvážia ísť do hlbšej vody. Nemusí to byť ani ďaleko od brehu. V príbojových vlnách sa podľa znalcov vyskytuje dosť žralokov. Ľudia nie sú ich potravou, ale keď sa lesknú ako ryby? V tomto kontexte vyznieva samovražedne surf, ktorý je ako strieborné zrkadlo. Funguje totiž ako vábnička, aby ho veľký predátor preskúmal a ochutnal. Takže ak ho máte, vyberte sa s ním radšej len na Liptovskú Maru.n

Odborníci na žraloky varujú pred metalickými plavkami, v ktorých človek naozaj pripomína rybu, krásky však berú ich slová na ľahkú váhu. Myslia si, že žraloka vo vode jednoducho nestretnú. Alebo sa ich neboja. Všetky medze prekročila v roku 2018 americká modelka Katarina Zarutskie. Počas dovolenky na Bahamách sa rozhodla zapózovať medzi nimi. Tu, ale aj na Maldivách je to častá zábavka, lebo menších žralokov tam pláva dosť a nesprávajú sa agresívne. V prírode však nič neplatí stopercentne a na vlastnej koži sa o tom poučila aj kráska.

Hoci ju rodina aj priateľ odhovárali, skočila do vody, kde si plávali žraloky fúzaté, a kvôli super záberu roztiahla ruky aj nohy. Lenže žraloky lovia práve na hladine a jeden neodolal. Zahryzol sa jej do ruky a stiahol ju pod hladinu. Našťastie sa jej podarilo z čeľustí vymaniť a dostať sa na breh. Môže si gratulovať, že keď sa vo vode objavila krv, nevrhli sa na ňu ostatné zvieratá. Lenže aj malé zranenie od ostrých zubov je nebezpečné. Sú plné baktérií a hrozia závažné infekcie. V tomto prípade skončila kráska na operačke, kde jej z rany museli vybrať úlomky zubov a následne spraviť plastiku, aby ju nehyzdila škaredá jazva.