Na najnovšiu marvelovku Spider-Man: Bez domova sme si pre pandemické opatrenia museli na Slovensku mesiac počkať. Hoci veľa ľudí využilo možnosť pozrieť si ho v susedných krajinách, stále je tu dosť divákov, ktorí si počkali. 

Pavúk, otras sa!

Na predpremiérach, ktoré si nedali ujsť napríklad Sveťo Malachovský so synom Teom alebo raper Separ s novou priateľkou, sa ozývali dokonca nadšené výkriky fanúšikov. Nepoľavili až do konca premietania. Distribútori si pochvaľujú obrovský záujem. Za dva dni si dobrodružstvá pavúčieho muža pozrelo na predpremiérach 28-tisíc divákov. Takéto čísla vraj nemal doposiaľ žiadny film na Slovensku a vzhľadom na kapacitné obmedzenia v kinách je to vraj v rovine zázraku.

Celkovo nový Spider-Man, kde v hlavných úlohách účinkujú Tom Holland, Zendaya, Jacob Batalon a Benedict Cumberbatch, dobre zarába. Vo svete už utŕžil 1,6 miliardy dolárov a drží si 8. miesto v rámci najzárobkovejších filmov v histórii. Jednoducho, pavúky nosia šťastie, tento navyše funguje v móde – oslík, otras sa a syp prachy!

Pre zasvätených

Pritom veľkofilm nie je pre každého. Snímku, ktorá predstavuje ukončenie trilógie a zároveň vyvrcholenie všetkých ôsmich superhrdinoviek, si dokonale vychutná len ten, kto videl všetky predchádzajúce počiny. Je totiž plná odkazov a pripomienok minulosti. Filmových „pavúkológov“ sú však milióny. Iste ocenia aj to, že po prvýkrát vo filmovej histórii sa priateľský́ Spider-Man ocitne bez ochrany svojej masky a možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu.