Herečka Zuzana (36) nikdy nemala potrebu svoje súkromie zverejňovať na sociálnych sieťach, veľa toho nenahovorila ani pred novinármi. Zdá sa však, že materstvo ju robí natoľko šťastnou, že pre Šarm porozprávala, ako ho vníma, čo ju prekvapilo a ako s manželom Michalom (38) zvládajú pracovné povinnosti.

Žiadna tabuľka

Ich malý Rudko prišiel na svet deň pred Vianocami a dnes má takmer už rok a pol. Už päť mesiacov vraj chodí a oni ho naháňajú po byte. Ako hovorí nadšená mamina, ich život a najmä ten jej, sa v tom najlepšom slova zmysle prevrátil naruby. „Je to niečo úplne nové a úžasné, sme za Rudka veľmi vďační a užívame si s ním každý okamih. Už dosť dlho chodí, je veľmi pohybovo zdatný, takže sa za ním nabeháme. Je to pre nás úplne nový zážitok, lebo dovtedy som mala najmä predstavenia, len občas sme niekam vybehli… A vždy len prišla tabuľka s termínmi, kde a kedy mám byť,“ komentuje svoj život, ktorý bol donedávna podriadený zväčša práci. Dnes je to iné: „Teraz ráno vstanete a zrazu ten tabuľkový plán nie je, a vy len do večera robíte to, aby bolo dieťatko spokojné, aby mu bolo dobre. Ten deň má úplne inú náplň a je to len o tom bábätku. Užívam si, že sa nikam neponáhľam, iba že nejak bude, niečo bude… Keď ideme do obchodu a trvá nám cesta hodinu alebo tri, je mi to jedno,“ hovorí s úsmevom.

Adela Vinczeová a šikana? Áno, potvrdil to známy moderátor

Na svadbe
 sa zabávala
 už s malým
 Rudkom
 v brušku.
Na svadbe sa zabávala už s malým Rudkom v brušku.
Zdroj: Archív

Priznáva, že dni sa na seba podobajú: „Áno, točíme sa do kolečka, ale to patrí k tomu. Chodím s Rudkom aj na cvičenie a plávanie a mám aj super kamarátku, ktorá má dcérku v Rudkovom veku, takže sa vieme prebaviť. Ale zima bola už dlhá. Nemohla som syna nechať sa brodiť snehom, lebo ešte nevedel tak chodiť, a v kočíku mi nevedel obsedieť, tak sa veľmi teším, že sa už oteplilo a môžeme chodiť na prechádzky.“

Bola paf!

Herečka sa netají ani tým, že ako prvorodička ostala z niektorých veci zaskočená. „Áno, stále ma niečo prekvapuje, je to milión situácií a vy len pozeráte, že čo sa to deje. Jednoducho musíte vedieť reagovať… Mali by ste vedieť, že čo s tým, aké je riešenie, ale to neviete, pretože ste to v živote nezažili! Nevedela som, že je to až taká improvizácia. Tak si povieme: Skúsme toto, a keď to nezaberie, tak niečo iné. Každé dieťatko funguje inak a inak spinká, papá, správa sa. Nedá sa to robiť podľa kamarátky, lebo na jej bábätko zaberá niečo iné,“ konštatuje.

„Ste zrazu na bode nula, lebo doteraz ste mali život nejako zariadený a vedeli ste, že ako reagujete. Teraz mám vedieť, prečo Rudko plače, prečo tak reaguje… Je preto jasné, že ste na začiatku zľaknutá, či ste urobili dobre. Veď predtým som o ničom prevratnom nerozhodovala, azda tak o tom, či vezmem pracovnú ponuku alebo nie. Zrazu je tu nový človiečik a ja som bola paf, aby som nespravila chybu,“ hovorí otvorene.

GESTO Zuzany Čaputovej voči manželke Maroša Šefčoviča: Nezaslúži si to!

S manželom
 Michalom
 Kubovčíkom
 chodili do
 spoločnosti
 vždy spolu.
 Bohvie, či to
 bude tak aj
 naďalej alebo
 sa pri opatere
 syna budú
 striedať.
S manželom Michalom Kubovčíkom chodili do spoločnosti vždy spolu. Bohvie, či to bude tak aj naďalej alebo sa pri opatere syna budú striedať.
Zdroj: Emil Vaško

Žiadna kozia čiapka!

Ak sa chce s niekým poradiť, volá priateľkám, ktoré sú už mamami. Volá však hlavne tým, ktoré sú nad vecou a upokoja ju. Chce si však zachovať svoju autonómiu. Nechápe, prečo sa jej niektorí bez prosby a vyzvania neprimerane miešajú do výchovy a všetkého s tým spojeným. „Nech si každý robí, čo chce, len preboha, nech mi nemudruje, že iba jedno je správne. Nerozumiem tejto ľudskej vlastnosti a nevedela som, že je novodobý trend byť za múdru. Ja by som nevedela niekoho presviedčať, že keď on varí mrkvu v hrnci a ja na pare, ten môj postup je správny, a nech sa nad sebou zamyslí,“ hovorí s úsmevom.

A najradšej mám, viete akú otázku? Keď sa niekto opýta: A nie je mu zima alebo nie je mu veľmi teplo? No neviem, možno mu je teplo, možno mu je zima, to je milión možností a človek sa z toho môže aj zblázniť. Ani ja sa nestarám do iných, je mi jedno, či niekto nosí gumáky, tenisky alebo má okolo nohy obviazanú trávu, nemyslím si, že je to až také podstatné. Hlavne nech mu to vyhovuje.“ Herečka si nepotrpí na nákupy: „Nepotrebujeme toho veľa. Veď my sme čo mali? My sme nemali nič špeciálne a tu sme! Ale, samozrejme, keď sú mi určite niektoré veci sympatickejšie alebo ma to k niečomu ťahá, kúpim, zoženiem. Len nerobím z toho haló, že celá budúcnosť je založená na tom, či má Rudko čiapku z ovčej, kozej či capej vlny,“ rozosmiala nás posledným slovom.

Rudko v Hornej Dolnej

Zuzana si manželovu starostlivosť o syna nevie vynachváliť: „Od začiatku sme boli všetci traja spolu, keďže maličký prišiel na svet počas sviatkov. Miško si to už od prvého okamihu veľmi užíva. Nebál sa ho prebaliť, kúpať. On je zodpovedný a starostlivý a nie je ten typ, ktorý by mi povedal: Prines mi ho, keď bude mať päť rokov a pôjdem s ním na bicykel. Vtedy ho už vie vziať každý.“ Zuzana prijíma ponuky veľmi striedmo a do práce sa veľmi nehrnie.

Na nakrúcanie 
 seriálu
 Horná Dolná si berú
 synčeka so sebou.
Na nakrúcanie seriálu Horná Dolná si berú synčeka so sebou.
Zdroj: TV Markíza

„Po pôrode som ich, samozrejme, úplne odmietala. Aj dnes zvažujem, do čoho idem, pretože túžim byť čo najviac s malinkým. Chcem, aby bolo o rodinku postarané.“ Manželia spolu stále hrajú v seriáli Horná Dolná. Čo robia, ak im vyjde spoločný natáčací deň? „V Novej Lehote je krásna príroda a krásne prostredie. Takže sa nabalíme a ideme aj s malým. Je to náš tradičný výletík, spestrenie, srdcovka... Prestriedame sa pri Rudkovi a aj najbližší kolegovia ho vezmú na ruky sa pohrať. On je komunikatívny, má rád ľudí, všetkých tam rozveseľuje. Tešia sa z neho.“ A na koho sa podľa kolegov Rudko podobá? „Zatiaľ mám pocit a zdalo sa nám chvíľu, že preskočil generáciu, a je na oboch dedkov. Ale teraz už veľa známych hovorí, že má moje oči a môj akoby výraz tváre, tak uvidíme,“ kývla plecami.

Musí byť rýchlejšia

Aj keď mama dovolí kolegom pohrať sa so synom, nie je vyrovnaná s pozornosťou fanúšikov. „Vonku v meste sa mi stáva, že ľudia sú veľmi kontaktní a s Rudkom ešte viac. Keďže sa z neho tešia, majú tendenciu byť kontaktní, hladkať ho po tvári alebo sa s ním chcú odfotiť. Väčšinou ich upozorním, nech ho nechytajú. Stretnú ma, nakúkajú do kočíka a niekedy mi aj celú striešku strhnú. Nemyslím si, že keď ho chránim, je to z mojej stany manier. Nedá sa, aby ho každý chytal. Stalo sa už, že sa do kočíka strčili pomaly polovicou tela alebo mu vytrhli cumlík z úst, tak si vravím, ježkove oči, musím byť aj ja rýchlejšia. Ale väčšina z nich je super, kývu nám, usmievajú sa...“

Petrou
 Polnišovou
 a Filipom
 Tůmom sa
 tento týždeň
 objavia
 v novej relácii
 Klamal by
 som ti?
Petrou Polnišovou a Filipom Tůmom sa tento týždeň objavia v novej relácii Klamal by som ti?
Zdroj: TV Markíza

Bude z nej klamárka

Fanúšikovia sa môžu tešiť na Zuzanu aj v novej šou Klamal by som ti?, ktorá sa začína už tento týždeň. V súťaži bude mať svoj tím a druhou kapitánkou bude jej kolegyňa Petra Polnišová (43). Jedno a druhé družstvo sa budú snažiť navzájom oklamať. „Určite som váhala nad ponukou, lebo som sa bála, či sa to bude dať skĺbiť s materskými povinnosťami, ale ide iba o dva natáčacie dni do mesiaca, takže sa to dá. A moji chlapci si deň, keď sú len sami, vedia veľmi užiť,“ hovorí. Dodáva: „Kývla som aj preto, že môžeme byť s Peťkou spolu. Keď sme videli britskú verziu, veľmi sa nám páčila. Povedali sme si, že keď do toho pôjdeme spolu, budeme mať zážitok a zvládneme to. Skúšali sme si to, aby sme pochopili princíp. Máme už natočených niekoľko dielov a veľmi sme si to užili a nasmiali sme sa. Verím, že tá dobrá nálada prejde aj na divákov.“ A aká je Zuzana klamárka?

Natáčala s bruškom...
Natáčala s bruškom...
Zdroj: tv markíza

„Keď treba, herectvo pomôže, ale je to len v odľahčených veciach alebo ak mám z niečoho vtipne vykľučkovať,“ hovorí. Na otázku, či si spomína na klamstvo, ktoré jej bolo samej smiešne, odpovedá: „Raz som tvrdila pani učiteľke, že preto meškám do školy, lebo som sa nevedela rozhodnúť, či náhodou nie je víkend,“ spomína.

Ľudia používajú takzvanú bielu lož v niektorých situáciách. Myslí si, že je prípustná napríklad pri chorobe alebo keď človek prežíva iné náročné obdobie? Použila by ju niekedy v serióznej veci, pri vážnom probléme? „Určite áno, najmä vtedy, ak už aj tak nie je iné východisko a aspoň človeku nevezmete nádej,“ hovorí. Človek nie vždy chce počuť pravdu, ženy napríklad nepotrebujú počuť, že sú tučné, že nevyzerajú dnes práve najlepšie alebo majú krátke nohy. Mali by muži ženám a naopak z lásky klamať? „Myslím si, že každá príčetná žena aj muž najlepšie vedia, aká je pravda. Samozrejme, treba, aby sme boli sami k sebe ale aj k iným úprimní, ide však o to, aby sme zvolili spôsob podania, ktorý neublíži, ale pomôže,“ myslí si. A stotožňuje sa s príslovím: Lož má krátke nohy? „Určite má lož krátke nohy, nehovorme to však pred ňou, aby sme sa jej náhodou nedotkli,“ uzatvára s úsmevom.