Máte troch synov, ešte bude dcérka?

Nedá sa to naplánovať, ale ja som už unavená z rodenia detí a hlavne z vychovávania. To je tá najťažšia životná úloha, aby sme deti vychovali správne a neurobili chybu v podobe nevinne mierenej poznámky a nespôsobili im traumu alebo komplex. Takže aktuálne mi dáva najviac zabrať vychovať zo synov sebavedomých, šťastných chalanov. A hlavne samostatných, aby sa vedeli o seba postarať a neočakávali odo mňa, že budú chodiť do tridsiatky na návštevu, aby som im navarila, napiekla a vyprala. (Smiech.)

Nevesty sa vám poďakujú za takúto výchovu.

Ja sa teším na nevesty. Teším sa aj na to, ako budem robiť nedeľné obedy a poviem im, nech pozvú frajerky na návštevu. Ale je to možno naivná predstava. Najstarší syn už hovorí, že sa mu páčia baby, no keď poviem, pozvi niektorú k nám, on na to: „Mami, vôbec sa so mnou o tom nebav“. Tak neviem, či niečo robím zle. (Smiech.)

Vďaka druhému manželovi ste si „vyženili“ dcéru. Aký máte vzťah?

Chodí k nám pravidelne, každý druhý víkend máme doma všetky tri deti. Ešteže máme taký veľký dom. (Smiech.) Veľmi si rozumejú, lebo najstarší syn má dvanásť, prostredný osem a ona desať, takže majú spoločné záujmy ako Lego a Minecraft. Ona medzi nich zapadne, nehráva sa s bábikami Barbie.

Vaši synovia majú krásnu mamu. Uvedomujú si to?

Vnímajú ma ako normálnu maminu, lebo doma som, samozrejme, nenalíčená. Nelíčim sa skôr než vstanú, aby sa ma náhodou nezľakli. (Smiech.) Naopak, vidia ma niekedy v tých najhorších momentoch – chorú, unavenú, strapatú a vedia, že takto vyzerať je súčasť života. Naopak, keď mám nejakú akciu a som extrémne namaľovaná, pozerajú, čo sa mi stalo. Vždy sa vyľakajú, keď som vymódená a vyčesaná, lebo to nie je typické.

Ani kvôli manželovi nevstávate ráno skôr, aby videl dokonalú filmovú hviezdu?

Myslela som si, že to sa nedeje, ale dopočula som sa, že áno. Najprv som sa zasmiala, že dobrý vtip, ale rešpektujem, že každý máme nejakú predstavu, ako by mal vzťah fungovať. V každom prípade môj muž nemusí ani jemný mejkap. Tvrdí, že ma ostarieva a zalieza do vrások. Najradšej by bol, keby som bola bio žena, „lesana“.

Vlastina s manželom Jiřím
Vlastina s manželom Jiřím
Zdroj: instagram