Nedávne neúspešné ťaženie hercov za svojou rezortnou šéfkou má dohru. Laššáková síce vtedy neohlásených návštevníkov zo Slovenského národného divadla neprijala, ale ich slová si podľa všetkého dôsledne vypočula.

Vyzvali ju totiž na stretnutie, ktoré sa nakoniec horko-ťažko aj uskutoční. „Môžem potvrdiť, že pani ministerka so svojím tímom sa stretne s vedením divadla, expertnou skupinou a hercami. Pôjde o interné stretnutie, takže o mieste ani čase konania nebudeme v tejto chvíli informovať,“ povedala Šarmu tajomníčka SND Izabela Pažítková.

Podľa informácií portálu glob.sk navrhli pôvodný termín stretnutia na utorok 26. novembra, ale z tohto dátumu zišlo. Časť umelcov je totiž na pracovnom výjazde v Českej republike. Isté je, že nahnevaní herci si s Laššákovou konečne sadnú za okrúhly stôl.

Ministerke vyčítajú nielen to, že ich vraj ignoruje, ale zabudnúť jej nevedia najmä personálne zmeny v SND. Odvolaného šéfa činohry Michala Vajdičku vystriedal dramaturg Peter Kováč, a to bez riadneho výberového konania.

Laššáková sa bráni, že rezort kultúry do interných záležitostí divadla nezasahuje. „O všetkom bude v dostatočnom časovom predstihu informovať SND,“ povedal nám Peter Čorba z kancelárie ministerky.