Veľké zemetrasenie v Záhorskej Bystrici! Televízia Markíza sa po dlhých rokovaniach ocitne v rukách finančnej skupiny PPF. Americkí majitelia ju predali v balíku spolu s ďalšími médiami z iných krajín vrátane českej Novy za 1,89 miliardy eur. „Česi si boli pozrieť televíziu 15. októbra,“ tvrdí náš zdroj z televízie.

Naši známi moderátori a redaktori tak po odobrení úradmi získajú nového pána. Tým bude najbohatší Čech Petr Kellner (55) a nie je vylúčené, že v zmysle nová metla dobre metie nastolí v Markíze nové poriadky. Na chodbách televízie sa teraz skloňuje otázka, koho by sa prípadné čistky mohli dotknúť. A dostane vôbec niekto vyhadzov?

"Je tu dusná atmosféra, nikto presne nevie, čo sa bude diať. Zamestnanci sa nesmú vyjadrovať pre tretie osoby. Jediný oprávnený je šéf marketingu a PR televízie," tvrdí náš zdroj.

Tváre Markízy sa dočkajú nového šéfa.
Tváre Markízy sa dočkajú nového šéfa.
Zdroj: TV markíza

Kameň na kameni

K bardom média patrí napríklad spravodajské trio z Televíznych novín Danica Nejedlá (47), Zlatica Švajdová Puškárová (42) a Patrik Švajda (47) či sprievodkyňa svetom Smotánky Erika Judínyová (48). Tieto osobnosti sprevádzajú divákov a prihovárajú sa im cez obrazovku už dlhé roky. Ide totiž o ostrieľaných profesionálov podkutých skúsenosťami, ale podľa všetkého aj oni budú musieť preukázať, že si svoje teplé miestečko zaslúžia. Alebo si azda noví akcionári posvietia na menšie hviezdičky, ako je napríklad moderátorka Farmy Eva „Evelyn“ Kramerová (29)?

Kupec Peter Kellner zo skupiny PPF.
Kupec Peter Kellner zo skupiny PPF.
Zdroj: facebook/peter kellner

„CME (doterajší vlastník Markízy, pozn. red.) je dobre fungujúca spoločnosť a po jej prevzatí neplánujeme žiadne unáhlené zásahy do jej fungovania,“ nechal sa počuť Petr Kellner, majoritný akcionár PPF.

Či teda zostane u lídra trhu kameň na kameni, kto sa napokon stane jeho skutočným majiteľom, to prinesú najbližšie týždne až mesiace.

Anketa
Sledujete program Markízy?
  • 28%
  • 72%