V nedeľnej politickej debate minister Sulík potvrdil, že neľutuje dubajskú dovolenku v čase najväčšej krízy krajiny. Nie je zďaleka jediný, kto takto zmýšľa, a nevidí problém užívať si, aj keď jeho krajania zápasia o existenciu a často i o život.

Teraz však už nejde len o morálny problém. Dovolenky v  exotike výrazne zvyšujú šancu zavliecť do Európy nové nebezpečné mutácie koronavírusu. Napriek tomu Dagmar Havlová prednedávnom odletela na Zanzibar.

Morálna dilema

Nútené pandemické voľno, keď je nedostatok práce, využila aj bývalá prvá dáma Česka. Dagmar Havlová odletela načerpať vitamín D na slnečný ostrov Zanzibar. Zdôraznila však, že si odpočinok dopriala po viac než roku, inak sa každý deň venuje charitatívnej práci.

Problém je, že si nevybrala najvhodnejší čas. Voči ľuďom v ťažko skúšanom Česku je to dosť necitivé. Veď si to už všimol český pesničkár a básnik Jaromír Nohavica, ktorý túto sebeckosť spomenul aj v svojej najnovšej piesni o korone.

Horšie je, že bývalá prvá dáma pokojne mohla z dovolenky priniesť domov aj novú juhoafrickú mutáciu koronavírusu, ktorá je poriadne nebezpečná. Navyše to yvzerá, že na ňu nezaberajú všetky vakcíny.

Z raja väzenie

Celebrity však na riziko kašlú. V exotike už boli Dara Rolins či Simona Krainová, Andrea Verešová si práve užíva v Dubaji. Jedna z krások však už na to doplatila. Sexi moderátorka Eva Perkausová sa vybrala na Maldivy. Pred odletom domov si s priateľom dali spraviť povinný test a šokovaní zistili, že je pozitívny. Dovolenka v raji sa im teda neplánovane predĺžila, no aj poriadne predražila.