Blondínka našla dokonalý pokoj v rodinnom dome neďaleko Bratislavy, kde nechýba veľká záhrada a aj priestranná terasa. Nie vždy to tu však vyzeralo ako teraz. „Už dlhšie som premýšľala, že záhrade by sa zišiel nejaký refreš, ale nemala som na to čas, energiu a ani financie. Tento rok na jar som však nabrala nový dych a pustila som do toho,“ prezradila nám počas našej návštevy Zuzka.

Vynovenej záhrade dodali nový šmrnc odborníci z relácie Nová záhrada. Herečku to vyšlo na viac ako 3 700 eur.
Vynovenej záhrade dodali nový šmrnc odborníci z relácie Nová záhrada. Herečku to vyšlo na viac ako 3 700 eur.
Zdroj: Miroslav Miklas

Bazén nadovšetko

Veľkú dilemu mala dlhé roky aj s bazénom – dať ho alebo nedať do záhrady? Zuzana bola totiž presvedčená, že je okolo tejto vymoženosti veľmi veľa práce, na ktorú by nemala čas a chuť. No ako sa ukázalo, aj táto otázka sa tento rok definitívne vyriešila. „Naozaj sa z neho teším a som veľmi milo prekvapená, že údržba bazénu je jednoduchá. Naplno ho využívam ja aj deti. Mám v ňom aj nainštalované tepelné čerpadlo, aby som si v prípade ochladenia mohla vodu jemne prihriať a užívať ho aj v chladnejšom počasí,“ teší sa spokojná majiteľka.

Pomohli jej odborníci

Vždy vysmiatej herečke pomohli s novou koncepciou záhrady aj šikovní odborníci z jojkárskej relácie Nová záhrada. Tí dodali pozemku šmrnc, ešte viac zelene a hlavne aj časť s tromi vyvýšenými murovanými záhonmi, kde pestuje zeleninu, jahody a bylinky. Na túto časť je nesmierne pyšná a teší sa z nej každý deň. „Nič sa nevyrovná pocitu ísť ráno do záhradky a natrhať si paradajky a papriky na raňajky. Taktiež má veľa do seba využiť aj plody z vlastných ovocných stromov. Chutí to všetko inak, lepšie,“ pochvaľuje si. Je hrdá aj na vlastné dopestované figy, ktoré neraz ocenila ako chutné raňajky či olovrant. Skrátka Zuzana to tam všetko miluje od A po Z a k šťastiu jej nič viac už netreba.

Figy dopestovala sama a je na ne aj náležite hrdá.
Figy dopestovala sama a je na ne aj náležite hrdá.
Zdroj: Miroslav Miklas