Čo by za to mnohé herečky dali, keby sa ocitli v pozícii Olgy Schoberovej! Boli by anjelsky krásne, hriešne sexi, za muža by mali hollywoodskeho bosa a ony by sa mohli prehrabovať v scenároch a vyberať si úlohy. Češka, ktorej meno sa v šesťdesiatych rokoch skloňovalo spolu s menom Brigitte Bardot a Ursule Andress, však na toto všetko kašľala. Kráske, ktorá v marci oslávila sedemdesiate siedme narodeniny, vždy viac vyhovoval obyčajný život v ústraní.

 

Prvá Češka v Playboyi

Nikdy v sebe nemala zakódovaný exhibicionizmus a ctižiadosť, dôležité predpoklady pre úspešnú hereckú kariéru Napriek tomu nakrútila dvadsaťdva českých, talianskych, nemeckých a amerických filmov plus titulka Playboya.

Fotila ju v roku 1964 a Olga je vôbec prvou ženou z Československa, ktorá sa v tomto prestížnom mesačníku objavila. Neskôr priznala, že keď ponuku dostala, vôbec netušila, čo Playboy pre mužov znamená.

Na titulku si ju vybral Hugh Hefner osobne. Správne vytušil, že takáto sexica nemôže byť iba vnútri časopisu, ale prináleží jej rovnaké miesto ako napríklad Marilyn Monroe, teda na obálke. A to sa ani nemusela obnažiť. Zaujala aj v čiernom roláku.

Roztomilý milenec

Hefner však nebol jediný slávny muž, ktorého očarila.Jej láskou bol i Juraj Jakubisko. Zbláznil sa do nej, keď nakrúcali snímku Dovidenia v pekle, priatelia, a vo svojich pamätiach netají, že bola jeho osudovou ženou. Otvorene a obdivne tam píše nielen o jej kráse, no aj o ich intímnom vzťahu. Nezachoval sa indiskrétne, no Olga bola otvorená a v médiách priznala, ako sa pobláznil, keď ju prvý raz uvidel pred kamerou nahú. A že bol ako milenec roztomilý... Ich románik trval tri roky a chalupu na milostné hry im požičiavala Marta Kubišová. Olga bola totiž v tom čase vydatá. 

Parohy pre gladiátora

Krásna Češka uviazla v manželských osídlach zahraničného mužského sexsymbolu Brada Harrisa, vďaka ktorému sa presadila v Hollywoode. Po tom, čo nakrútila film Limonádový Joe, ju totiž český Filmexport skutočne exportoval do sveta, lebo zavetril, že by mohla prinášať doláre do socialistickej kasy.

To, že Schoberová je výnimočná liga, hneď pochopil aj americký herec, kulturista a kaskadér Brad Harris. Hral napríklad gladiátora v štvoroscarovom Spartakusovi alebo v Dallase. S Olgou nakrúcali Tajomstvo čínskeho karafiátu. Zamiloval sa do nej a priviedol ju do Ameriky.

Boli spolu iba do roku 1972 a mali dcéru Sabrinu. Mimochodom, tiež urobila kariéru v šoubiznise. Nie však pred kamerou, ale ako vizážistka a kostymérka. Medzi jej hviezdne klientky patrí napríklad Angelina Jolie, Julia Roberts či Matt Damon.

Práve Harrisovi nasadzoval Jakubisko parohy. Manželia vtedy žili v Taliansku a manželstvo im neklapalo, takže sa rýchlo rozviedli. Po rozvode nemali zlé vzťahy a jeho smrť v roku 2017 Schoberovú veľmi dojala. Najmä keď naposledy vydýchol v náručí ich dcéry.

Muža našla u Streisandovej

Herečka je vlastne dvojnásobnou vdovou, pretože v roku 2011 pochovala aj svojho druhého manžela. Mimochodom, jedného z najmocnejších mužov Hollywoodu. S filmovým producentom Johnom Calleym sa Olga spoznala na večierku u Barbry Streisandovej, kam ju vzal jej slávny oscarový krajan, režisér Miloš Forman. Vzhľadom na hereckú kariéru si nemohla vybrať lepšie, Calley sa stal riaditeľom spoločnosti Warner Brothers. Čo by za to dala iná, ambicióznejšia žena! Blond sexica však stála o rodinu, nie o kariéru. Spokojne si žila v ich rezidencii v Beverly Hills a hostila Roberta Redforda, Paula Newmana a Clinta Eastwooda.

Práve vďaka vydaju do Ameriky mohla stále točiť aj v Československu, a tak sa objavila napríklad v legendárnej komédii Pane, vy ste vdova, alebo po boku Michala Dočolomanského vo filme Adela ešte nevečerala.

Bola som len pekná...

Aj s druhým mužom sa napokon rozviedla. Bolo to už po Nežnej revolúcii. V tom čase sa vrátila do Prahy a odvtedy žije na striedačku tam aj v Amerike. Svoj životný postoj formulovala v roku 2016 v českom denníku Blesk. „Viete, ja som sa nikdy necítila byť herečkou, a preto som nikdy nešla za kariérou, nikdy som nebola cieľavedomá. Bola som len pekná a to je všetko, a preto si teraz môžem tak spokojne a v pokoji nažívať.“

Olga to jednoducho vymyslela šalamúnsky ako Bardotka. Vďaka tomu, že sa na plátne naposledy objavila v osemdesiatych rokoch, pre svojich fanúšikoch nikdy nezostarla. A tak navždy zostane tým blond anjelom s diablom v tele, aj keď jej už pomaly ťahá na osemdesiatku.