Už to vyzeralo na poriadne smutnú oslavu. Herečka Marína Kráľovičová o pár dní dovŕši svoje úctyhodné 93. narodeniny. Vyčíňajúci koronavírus ešte stále nepovedal svoje posledné slovo, a tak hrozilo, že za stôl s tortou a koláčikmi si nesadne kompletná rodina. Šarm pred pár týždňami informoval, že Kráľovičovej dcéra Jana Kocianová je od svojej prominentnej mamy odlúčená, pretože žije v Prahe.

Zatvorené hranice a prísny protiepidemiologický režim s hrozbou dvojtýždňovej karantény neumožnil, aby sa tieto dve dámy osobne videli. Nešťastná situácia, ktorú Jana označila za rodinnú tragédiu, trvá aj nieľkolko dalších týždňov.  “Nepodarilo sa nám stretnúť, veď musíte vedieť, čo sa u vás na Slovensku deje, že ste stále totálne izolovaní,” hnevala sa ešte začiatkom týždňa bezradná Kocianová. “Rodinné dôvody nie sú pre vaše velenie valídny dôvod a my sme len ´psy štekajúci za plotom’,” hromžila Marínina dcéra pre Šarm, pričom slová o psoch zachytila z úst predsedu vlády Igora Matoviča.

Posledné roky trávi čas s dcérou Janou Kocianovou. Teraz to zmenila koronakríza.
Posledné roky trávi čas s dcérou Janou Kocianovou. Teraz to zmenila koronakríza.
Zdroj: archív

Vyjadrenia autorít a atmosféru na rodnej hrudi má zmapovanú z televízie a od mamy, s ktorou si často telefonuje. “Ešte že mám skvelého brata,” povzdychla si. Narážala tým na svojho súrodenca, ktorý na Marínu dozerá v Bratislave. „Psychicky je to asi čosi podobné, ako keď postavili Berlínsky múr. Alebo železnú oponu. Rodina je rozdelená, cítite ju tam, ale nemôžete za ňou,“ povzdychla si nedávno dcéra Maríny.

„Všetko sa odohráva cez telefón. Zazvoní a vy tŕpnete, či sa čosi nestalo. Deň mama nevolá a vy si myslíte, či sa niečo nestalo. Keď potom zavolá, na výčitku odpovedá: A čo som ti mala volať, všetko po starom, veď nám zakázali vystrčiť nos z domu!“ prezradila.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.