Pred vyše dva a pol mesiacom sa v rekreačnej lokalite Zlaté piesky v Bratislave rozohrala vysoká hra. Starosta mestskej časti Ružinov Martin Chren tam potichu poslal ťažké mechanizmy, aby zrovnali so zemou kontroverzný mobilný bioprojekt.

Za ním stojí bývalá účastníčka súťaže krásy a podnikateľka Daniela Kralevich, ktorej sa konanie vôbec nepáčilo. Napriek tomu, že úrady jej stavbu označili za čiernu a prikázali ju odstrániť, modelka sa bránila zubami-nechtami a tvrdila, že je len obeťou developerov, ktorým stojí v ceste za ziskami.

Vyhlásila, že bioprojekt ani nie je stavba, pretože nie je pevne spojený so zemským povrchom. Drevené búdy prepísané na mamu Kralevich však po zásahu zmizli. A tmavovláska to nenechala len tak!

Šesť žalôb

Exmisska soptila na tlačovej konferencii priamo na búranisku a obvinila starostu, že si na nej vytĺka politický kapitál a robí kampaň pred komunálnymi voľbami. Matej Chren totiž opäť kandiduje na starostu Ružinova. Ako sa ukázalo, podnikateľka slová o svojej pomste do bodky naplnila a lokálneho politika skutočne ženie pred súd.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.