Rátali mu peniaze

Robo Šimko spomenie, že rodičia ho vychovali tak, aby sa v živote nikomu nepodlizoval. Nerobil to ani po SuperStar. „Život, pri ktorom som úplne stratil súkromie, som si sám vybral. Na druhej strane mi ani v najhoršom sne nenapadlo, že v obchode mi ľudia nakuknú košíka a vykričia, že takým, ako ja, sa veru žije! Prišlo mi škaredé, ako mi v peňaženke, v ktorej som akurát niesol honorár pre kapelu, očami rátali peniaze!“ vracia sa do minulosti Robo Šimko. Doteraz si myslí, že hudobník má zaujať pesničkou a nie fotkou, na ktorej niekoho kope do zadku, no počiatočnú slávu si užíval plnými dúškami.

Robo Šimko sa zmenil na nepoznanie.
Robo Šimko sa zmenil na nepoznanie.
Zdroj: JÁN DZÚR, ARCHIV R.Š.

Veľa koncertoval, po jeho boku sa objavovali nové dievčatá. Najznámejšou z nich bola Júlia, ktorá sa v televíznej šou Vyvolená uchádzala o ruku Juraja Baču. Tri roky po SuperStar však spevákovi náhle zomrel otec. Z tejto rany osudu nebol schopný pozviechať sa. „Kapela kvôli mne stála. Nevládal som nič robiť, navyše som sa vtedy obklopil nie práve správnym manažmentom. To všetko sa nám vypomstilo. Späť na výslnie, aké sme spoznali po SuperStar, sme sa šplhali osem rokov!“ prekvapí nás Robo Šimko.

Osemnásť kíl za mesiac

Hudba už toľko nevynášala, popri nej sa živil aj ako herec a skladateľ, neskôr bol pódiový technik a káble ťahal aj Zuzane Smatanovej! Ani v súkromí nezaháľal. Pred piatimi rokmi sa oženil s jadrovou fyzičkou, no tento vzťah vydržal sotva štyri roky.

Robo Šimko sa zmenil na nepoznanie.
Robo Šimko sa zmenil na nepoznanie.
Zdroj: JÁN DZÚR, ARCHIV R.Š.

Život Roba Šimka bol stále turbulentný, no poriadne obrátky nabral až v poslednom čase. Spevák sa počas neho zmenil tak, že ho prestali spoznávať aj dlhoroční kamaráti. „Najskôr som išiel s najlepším kamarátom Andrejom do Kosova, kde som stretol moslimského holiča Rinora. Povedal mi, že ma ostrihá. aj keby som pri sebe nemal žiadne peniaze. Pretože inak by ho môj výzor desil do konca života,“ chichoce sa spevák, ktorý sa nepreslávil iba neposlušnými vlasmi. Vážil vtedy viac ako stotridsať kilogramov.