Vstupenka do raja je typický hollywoodsky film pre masy. Jednouchý scenár namiešaný z overených ingrediencií ako láska, romantika, vášeň, intrigy, humor. K tomu atraktívne prostredie a ešte atraktívnejší herci.

Pozvánka do raja

Dej sa odohráva na ostrove Bali, ktorému iste po nádherných záberoch bielych pláží, tyrkysového mora a hotelíkov utopených v rajských záhradách ešte viac stúpne návštevnosť. Je to doslova pozvánka na mystické západy slnka, šťavnatú džungľu, chrámy na zvetraných skaliskách, miestnu kultúru aj exotické trhoviská.

Kto na to má, určite si v duchu povie, že si sem musí v najbližšom čase zabukovať letenku. A môže dúfať, že tam stretne charizmatického chlapíka ako Clooney či zrelú krásku ako Roberts. A mladšie ročníky, že zažijú lásku s príťažlivým ostrovanom či ostrovankou ako filmová dcéra hlavných hrdinov, ktorej sympatický Balijčan prevráti život naruby.

Zrejú ako víno

Ak niečo môže Bali na plátne zatieniť, tak len dve z najžiarivejších hviezd filmového neba. Diváčky fascinuje povestný úškrn striebrovlasého sympatiaka a jeho mužný sexepíl, ktorý nestratil ani po šesťdesiatke. Muži ocenia Juliine nekonečné nohy a zvodný smiech, ktorým tu nešetrí. Na sympatickej príťažlivosti jej dodávajú aj vejáriky vrások, dôkaz, že ako jedna z mála hollywoodskych rovesníčok starne prirodzene a odolala trendu byť mladá za každú cenu a stať sa tak karikatúrou samej seba.

Obeť pre kamoša

O hercoch je známe, že sú to starí kamoši, ktorí sa neustále prekárajú. Preniesli to aj na plátno, vidno, že hádky svojich postáv si užívajú. A v rovnakom duchu sa niesli aj rozhovory, ktoré poskytli k filmu. Napríklad videointerview pre New York Times. Prvú otázku položila Roberts, či Clooney už robí problémy. Na kamere ho totiž v prežiarenej izbe v dome v Provenience bolo ledva vidieť. „Chceš zdôrazniť svoje vyžarovanie?“ uťahovala si dobre naladená Julia napriek tomu, že interview poskytovala o šiestej ráno, aby sa prispôsobila Clooneyho európskemu času. To by si od nej nedovolil žiadať hocikto iba naozaj dobrý kamoš.