“S hlbokým zármutkom som prijal informáciu o odchode velikána Milana Lasicu. Maestro, odpočívajte v pokoji, navždy zostanete v našich srdciach. Ďakujeme za vsetko," odkázal do neba veľkému umelcovi, ktorý náhle zomrel na javisku v nedeľu večer, minister Vladimír Lengvarský.

Milan Lasica zomrel počas koncertu jeho obľúbeného orchestra Bratislava Hot Serenaders. Prišlo mu náhle nevoľno, a hoci sa po pokúšali oživiť, nebolo mu už pomoci.  Umelec bol okrem iného aj propagátorom očkovania, čo teraz zneužívajú jeho odporcovia.  K tomu, aby s tým prestali, vyzvalo teraz ministerstvo zdravotníctva.

Vyjadril sa aj patológ Michal Palkovič, riaditeľ sekcie súdneho lekárstva a patologickej anatómie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou: „Tento prípad sme preskúmali a akýkoľvek súvis s očkovaním môžeme jednoznačne vylúčiť. Pán Lasica bol očkovaný 3. februára. So súhlasom jeho najbližšej rodiny môžeme zverejniť, že bol dlhodobo liečený na problémy so srdcom a zomrel na javisku z dôvodu zlyhania srdca."

Podobne postupovalo ministerstvo zdravotníctva v súvislosti so smrťou moderátora Jula Viršíka, ktorého v máji tohto roka náhle zradilo srdce. Aj jeho rodina dávala súhlas na to, aby sa zverejnila pravá príčina úmrtia.  VIac v článku TU. 

POSLEDNÉ ZÁBERY MILANA LASICU Z JAVISKA VO FOTOGALÉRII.