V protiklade k názvu slávneho filmu Táto krajina nie je pre starých bol, naopak, v krajine filmu o starých ľudí v poslednom roku veľký záujem.

Nomádi dneška

Dôkazom je aj absolútny víťaz odovzdávania cien BAFTA, kde s prehľadom zvíťazila Krajina nomádov. Snímka o tom, ako sa v USA zaobchádza so starými ľuďmi. Neraz sú nútení predať strechu nad hlavou a v karavanoch bivakovať na parkoviskách v spoločenstve ďalších novodobých kočovníkov. Road movie získala 4 ceny vrátane najprestížnejších kategórií pre najlepší film, réžiu a herečku, ktorou sa stala Frances McDormand (63). Umelkyňa, ktorá sa rozhodne neštylizuje za hviezdu a neomladzuje sa plastikami, získala už BAFTA aj za drámu Tri bilbordy. Vtedy získala i Oscara a teraz má veľkú šancu o dva týždne úspech opäť zopakovať. Aj najlepším hercom sa stal senior. Hrdina Anthonyho Hopkinsa (83) v snímke Otec dokonca trpí demenciou. On má tiež veľkú šancu získať za svoj výkon zlatú oscarovú sošku.  Vzhľadom na pandémiu  Anthony Hopkins na udeľovanei cien nechodí a o úspechoch Otca sa dozvedá doma vo Walese. 

Anthony Hopkins doma vo Walese reaguje na správy o svojich úpsechoch.
Zdroj: instagram

  Britská akadémia filmových a televíznych umení (BAFTA) udelila tohtoročné ocenenia pre protipandemické opatrenia prevažnevo  virtuálnej forme.