Myslel som si, že práve pre to, ako vyzerám a ako sa správam, hneď po semifinále poletím – prekvapujúco priznáva sympatický Slovák, ktorého do finálne nevybrala porota, ale diváci, ktorí mu poslali najviac esemesiek. On však hlavne v začiatkoch súťaže psychicky nezvládal kamery, davy ľudí a veľký štáb okolo seba. Našťastie sa to postupne zlepšilo. „To som aj chcel – troku sa zmeniť a zmeniť aj prístup k životu. Doteraz som bol veľmi lenivý. Preto som sa prihlásil, aby som už celé dni len neležal doma a nepozeral seriály a filmy. Môj cieľ sa teda podaril a prekvapivo som sa ešte dostal veľmi ďaleko, za čo som veľmi vďačný.“

Znechutený

Jakub sa pri našom rozhovore niekoľkokrát označil za divného a vyčnievajúceho z davu. Dôkazom je aj jeho postoj k láske. Kým jeho rovesníci naháňajú sukne, on si plánuje celoživotnú samotu. „Som citlivý človek, ale vzťahom sa nejako vyhýbam. Myslím si, že umriem sám s mačkami a so psami. Mne je veľmi dobre samému, musím mať svoj svet. Vidím naokolo ľudí, ako sa dávajú dokopy a o pár týždňov sa rozídu, alebo si len užijú na diskotéke, no ja toto naozaj nepotrebujem. Viem, že som ešte mladý, ale z okolitého sveta som znechutený,“ konštatuje.

Mama je zatiaľ jedinou 
 ženou v jeho živote.
Mama je zatiaľ jedinou ženou v jeho živote.
Zdroj: Instagram

Ženy alebo muži?

Priznáva, že vplyv na jeho postoj mal aj rozvod rodičov, a kým im mama priviedla domov nevlastného otca, mužský vzor mu veľmi chýbal. „Neviem si predstaviť, že budem mať manželku, budeme si chodiť na výlety a žiť tak rodinne. Už aj z rodiny sa ma veľa ľudí pýtalo, či som v poriadku, že ešte nemám priateľku. Ja si však myslím, že som,“ dodal so smiechom. Na otázku, či sa mu ženy vôbec páčia, utvrdil nás, že áno. No keď ho v množstve prichádzajúcich správ už mnoho dievčat žiadalo o rande, či dokonca o ruku, vraj im len poďakoval srdiečkom a obrátil to na žart. Je totiž platonicky zaľúbený.

„Je to Aurora, nórska speváčka. Je úplne iná, taká mystická, čarovná a nesmierne ma priťahuje. Jednoducho má svoj štýl,“ opisoval s rozžiarenými očami. A priznal ešte jednu ženu svojho života – svoju mamu, s ktorou sa vraj o všetkom radí. „Máme úžasný vzťah. Sadneme si na balkón a dokážeme sa o ničom rozprávať aj päť hodín. Jej objatie mi zatiaľ úplne stačí,“ uzatvára tému žien s úsmevom.

Slasť v secondhande

Jakub je svojský aj v obliekaní. Miluje retro veci a nemá rád komerčné a tuctové značky. Ako tvrdí, „fajka“ na topánkach mu k šťastiu nechýba. Miluje secondhandy a je pre neho slasť, ak nájde dobrý úlovok za nízku cenu. „Veľmi ma poteší, keď si môžem kúpiť kúsok za päťdesiat centov a viem, že ho neuvidím na susedovi na ulici. V Považskej Bystrici máme asi päť sekáčov, a keď príde tovar, musím všetky obehnúť. Mám rád aj výpredaje za pár centov. Naposledy som si kúpil značkový kabát, ktorý stojí dvestosedemdesiat eur a ja som ho vychytal za päť eur. Alebo kabát Hugo Boss za tridsať centov. Je to možné? Poviem vám, že je. Len treba hľadať a trošku šťastia k tomu. Ak mi to niekto pochváli a ja poviem historku, odkiaľ to mám, všetci až závistlivo slintajú,“ smeje sa.

Dodáva však, že na sekáče odkázaný nie je. „Napríklad, topánky si v sekáči nekúpim, tam rád utratím peniažky. No keď tak teraz premýšľam, v normálnom kamennom obchode som už nebol veľmi dlho.“

Odíde do zahraničia?

Jakub ma teraz maturovať, no pre SuperStar si skúšku dospelosti preložil na september. Skomplikovalo mu to však aj prijímačky na vysokú školu. No aj keď možno bude musieť štúdium o rok odložiť, neprekáža mu to. Vraj sa aspoň odváži do sveta a získa nejaké skúsenosti.