Každému neulahodíš a platí to aj o najsledovanejšej neveste sveta. „Som trochu sklamaná, myslela som si, že budú trochu krajší. A viac sa mi páči, keď má rozpustené vlasy.“ Takto znel jeden z postrehov laickej módnej polície na margo nevesty, ktorej kaderník priletel až z New Yorku.

Nuž je pravda, že Meghan na rozdiel od mnohých aristokratických neviest naozaj nevyzerala ako prezdobená torta. Jej šaty boli prekvapujúco jednoduché. No o to elegantnejšie. Veď ich autorkou bola Clara Waight Kellerová, ktorá šije pre módy dom Givenchy, ktorý má  eleganciu priamo vo svojom erbe. Jednoduchý strih dal vyniknúť hlavnej ozdobe, štyriapolmetrovej vlečke a tiare z diamantov a platiny, vylovenej z klenotnice Harryho kráľovskej babky Alžbety.

Hoci niektorí Meghanine striedme róby kritizovali, Paulovi McCartneymu sa páčila…
Zdroj: Profimedia.sk

Len pre Harryho uši

Pre mnohých staromilcov bol šok aj to, že počas obradu znel hradom černošský gospel a kázeň z tabletu čítal černošský biskup.  Svojím strhujúcim prejavom nevestu so ženíchom dokonca niekoľkokrát len-len že nerozosmial, a keď sa snažili potlačiť smiech, bolo vidno ich chvejúce sa kútiky úst či dokonca grimasy.

A Harryho macocha Camila sa „odbúrala“ celkom, našťastie toto malé faux pas úspešne kryla obrovským ružovým klobúkom. Novomanželia sa smiali aj pri odchode z hradu. Harry vraj svojej čerstvej vojvodkyni šepol do ucha, či už náhodou nie je zrelá na drink, na čo mu vraj ona pošepla do ucha neslušné slovo. Vypočul si to vedľa stojaci novinár. Hneď to zverejnil, no o akú nadávku išlo, asi z úcty k monarchii necitoval.  

Ani Camilla si neustrážila dôstojnosť, našťastie sa mohla ukryť pod klobúk.
Zdroj: Profimedia.sk

Nadšený chrobák a vážený kôň

Po obrade sa nevesta prezliekla do šiat od Stelly McCartneyovej. Ocenili to hlavne ekologickí aktivisti, pretože návrhárka propaguje ekologické materiály a etickú módu, pre ktorú sa v treťom svete neumiera. No Meghan si ju zrejme vybrala aj preto, že rodina McCartneyovcov patrí medzi britskú šľachtu, keďže kráľovná pred rokmi vymenovala Paula do šľachtického stavu. Chrobák síce na svadbe nebol, ale svoju dcéru nadšene pochválil na internete.  
 Podľa údajov polície sa na svadbu prišlo pozrieť vyše stotisíc ľudí. Zaujímala ich aj prvá spoločná jazda mladomanželov. A možno aj kone, ktoré ťahali kočiar. Sú vyšľachtené priamo pre kráľovskú rodinu a vychované tak, aby dôstojne a bezpečne vozili monarchov.

Na svadbe nechýbal ani obľúbenec kráľovnej Alžbety kôň Storm, ktorému dokonca dala postaviť sochu v záhradách Buckinghamského paláca, kde, ako inak, aj býva. Či dostal aj niečo zo svadobného stola, o tom kráľovská rodina pomlčala.