Nahradila Jarmilu

Blondínka sa vydala iným smerom. Stala sa tvárou bulvárneho denníka, kde čítala podvečerné online správy. Aj tento projekt po čase zakapal, Marianne sa však podaril husársky kúsok.

Chytila sa na udicu telerozhlasu, ktorému sa v roku 2017 uvoľnilo miesto po šporťáčke Jarmile Lajčákovej-Hargašovej. Mnohí sa na tento krok pozeralirozpačito, predsa len Marianna prichádzala do RTVS so životopisom, v ktorom bolo zopár škandalóznych škrabancov v súvislosti s jej partnermi, a sadnúť si mala na flek, ktorý viac svedčí Marcelovi Merčiakovi.

Aj generálny riaditeľ Jaroslav Rezník pomyselne dvíhal prst. „Obidvom stranám je jasné, že nároky na celkovú integritu vo verejnoprávnom médiu sú oveľa komplexnejšie ako v akomkoľvek inom type média. Vo verejnoprávnom médiu je človek pod oveľa väčším drobnohľadom, a preto považujem nadviazanie spolupráce za obojstrannú profesionálnu výzvu, ktorá sa, dúfam, prejaví aj na priazni našich divákov, o ktorých nám predovšetkým ide,“ skonštatoval vtedy Rezník.

Ďurianová však svoje kvality obhájila a darí sa jej aj v športovom prostredí. A riaditeľove slová o priazni divákov sa tiež naplnili do bodky – veď sa vlani stala víťazkou v prestížnej ankete Osobnosť televíznej obrazovky.

Uskromnila sa

Ďurianovej strastiplná cesta za pokojným miestečkom v Mlynskej doline má síce šťastný koniec, ale nie je to úplne to, čo kedysi. Reč je o finančnom ohodnotení jednej z najvýraznejších prominentiek u nás.

Mama synčeka Romanka mala pred rokmi v Markíze podľa denníka Plus JEDEN DEŇ údajne zarábať aj okolo štyritisíc eur. Nás zaujímalo, ako sa príťažlivej hviezde vodí v telerozhlase. Ďurianová v RTVS podľa verejne dostupnej zmluvy o podaní výkonu fyzickou osobou neberie 4 000, 3 000, ale dokonca ani 2 000 eur za mesiac.  

Na výplatnej páske svieti suma 1 800 eur, čo je menej ako polovica, ako mala v časoch najväčšej slávy v Markíze. Poníženie hviezdy alebo zreálnenie príjmu vzhľadom na vynaložené úsilie? Pravda je, že Marianna nepatrí medzi tie moderátorky, ktoré si novinárčinu odšliapali v teréne.

Z povahy jej súčasnej práce to azda ani nie je možné, ale napríklad Zlatica Švajdová Puškárová roky rokúce brázdila chodby parlamentu a až následne zasadla do spravodajského štúdia. Chodníčky po rôznych tlačovkách má vychodené dokonca Aneta Parišková, ktorú ste v teréne mohli stretnúť ešte aj krátko pred prepuknutím jej onkologického ochorenia.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.