Legendárny herec, humorista i spevák Milan Lasica v nedeľu 18. 7. odspieval svoj posledný koncert v tomto živote. S orchestrom Bratislava Hot Serenaders oslavoval 20 rokov spolupráce, ktorá odštartovala projektom Ja som optimista v roku 2001, no z pódia už neodišiel po vlastných.

Dobrá nálada v koncertnej sále sa zmenila na drámu v jedinom momente. Maestro Lasica skolaboval priamo pred očami divákov po tom, čo odspieval svoju poslednú pieseň s príznačným názvom Ja som optimista. „Orchester Bratislava Hot Serenaders s kapelníkom Jurajom Bartošom je vďačný za krásnych 20 rokov spolupráce s pánom Milanom Lasicom. Odišiel od nás pri potlesku postojačky na jeho domovskej scéne Štúdia L + S, medzi svojimi, po krásnom koncerte. A tak aj ostane navždy v našich srdciach, s úsmevom na perách...“ povedal nám manažér Serenaders Miloš Stančík.

Odišiel v dobrej nálade

Podľa jeho slov si Lasica koncert vychutnával a ani náhodou nejavil znaky únavy či bolesti. Počas vystúpenia bol šťastný a sršala z neho dobrá nálada, preto bolo o to viac šokujúce, keď priamo pred očami kolegov a divákov spadol na zem. Podľa medializovaných informácií sa ho záchranári pokúšali 20 minút vrátiť medzi živých, a hoci umelec párkrát opäť nadobudol vedomie, ich snaha bola nakoniec márna.

Manažér orchestra doteraz nemôže uveriť, že dramatický záver koncertu, ktorý bol oslavou nádhernej dlhoročnej spolupráce, je skutočne realitou. „Vyjadrujeme úprimnú sústrasť jeho rodine a ďakujeme všetkým za slová podpory. Čo sme spolu zažili, sa nedá napísať pár riadkami, bola by to škoda,“ uzavrel Stančík.

FOTO z posledného vystúpenia Milana Lasicu, ktoré sa mu stalo osudným, nájdete TU >>>

Ako Lasica vyzeral tesne pred kolapsom nájdete TU >>>

FOTO Lasicových dcér nájdete TU >>>

Ako Slováci vzdali Milanovi Lasicovi úctu nájdete TU >>>

Čoho sa Milan Lasica bál najviac nájdete na ďalšej strane >>>