Ako vlastne prišiel Mr. Bean k role agenta? Na začiatku bola séria televíznych reklám na kreditnú kartu. Rowan Atkinson prestavoval zmäteného agenta, ktorý sa potáca od katastrofy ku katastrofe a nemá kartu, ktorá by mu z nej pomohla. Za svoj výkon získal cenu BAFTA pre najlepšieho herca v reklame a karta sa stala lídrom platobného trhu. Nečudo, že vznikol nápad využiť ho aj vo filme. A vyšlo to, veď túto jeseň sa agent Johny English vracia do kina už po tretí raz.

Prebral ju Craigovi

Rowan Atkinson však nie je jedinou hviezdou novej snímky. Úlohu ministerskej predsedkyne prijala oscarová Emma Thompson. Nie je to ich prvá spolupráca, zahrali si spolu v komédii The Tall Guy. Nuž aký by to bol agent bez krásnej ženy? English má dokonca za partnerku pravú Bond Girl, Olgu Kurylenko, ktorú prebral kolegovi Danielovi Craigovi.

Muž na zabitie

Aká je východzia premisa komédie Johnny English opäť zasahuje? 
Všetci špeciálni agenti sú mŕtvi, alebo na dôchodku, a tak sa ochrany Spojeného kráľovstva ujíma Johny English. Má to však háčik, keď naposledy bojoval so zločincami, neboli digitálne telefóny ani elektrické hatchbacky. Staronový agent však rozhodne nemá v pláne oboznamovať sa s novou technikou. Má iný plán, zaútočiť na moderných zločincov starými technológiami. Popravde, jediný jeho vydarený útok je na divácku bránicu.