Sarah Jessica Parker prežíva obdobie veľkých zmien. Na úvod roka prekvapila správou, že predala svoje ikonické sídlo v New Yorku, a potom, že sa vracia k svojej ikonickej role.

Hviezda pavlače

Nielen v Sexe v meste, no aj v súkromí je herečka hrdá Newyorčanka. Jej sídlo vo West Willage bolo pre milovníkov seriálu rovnakou atrakciou ako pre turistov Socha slobody. Nebola to však len známa adresa, kde celebrita žije ukrytá za vysokými múrmi. Tu bola veľká šanca, že ju naozaj stretnete. Typické schodíky, ktoré v tomto type domov vedú k hlavnému vchodu, totiž trocha slúžili ako u nás pavlač. Aj herečka sa tam nezriedka usadila s kamoškou a popri klebetení sledovali, čo sa deje na ulici. Známu susedu zdravili obyvatelia štvrte, na Halloween sem chodili po cukríky deti, a keď potrebovali paparacovia fotku celebrity, postáli si pred vchodom a odfotili herečku, ako s deťmi vyráža do školy či nahodená na večierok. Tomu je však koniec. Herečke a jej mužovi Matthewovi Broderickovi sa podarilo dom predať za 15 miliónov dolárov. Keď uvážime, že ho kúpili pred desiatimi rokmi za necelé tri, pochopíme, prečo sa vzdali svojho hniezdočka. Mimochodom, dopriali si ho zrejme za honorár, ktorý dostala herečka za druhý film Sex meste, v tom roku mal totiž premiéru.

Stará, ale šikovná

Módna ikona si výrazne prilepšila nielen vďaka predaju bytu. Keďže je schopná obchodníčka, vynáša jej aj topánkový butik, ktorý sa tiež stal turistickým pútnickým miestom. Najmä keď má zákazník veľkú šancu, že topánky mu obuje Sarah osobne. Rodinný rozpočet herečka výrazne vylepšuje aj častým účinkovaním v reklame od bielizne až po pivo plus, samozrejme, nakrúca. V roku 2016 sa úspešne vrátila do seriálového sveta hlavnou rolou v Rozvode, ktorý sa nakrúcal až do roku 2019. Za svoj výkon dostala aj nomináciu na Zlatý glóbus v kategórii najlepšia herečka. Mimochodom, za Sex má doma 4!

Na druhej strane, pre Rozvod musela prehltnúť aj blen. Diváci si totiž neodpustili pre ženu dosť bolestivé komentáre, že je stará, vysušená a vráskavá a že sa na ňu zle pozerá. Rovnaké negalantné poznámky navyše počúvala už od producentov Sexu v meste. Carrie vraj nelichotivo zostarla a nemajú o ňu záujem. Teraz však zmenili názor. Prečo?

Hviezdny čas seriálov

Žijeme dobu seriálov, ktoré sú neraz úspešnejšie než veľkofilmy. Dokazuje to popularita Malých veľkých lží, Koruny, Dámskeho gambitu, Mala si to vedieť… Nielenže v nich hrajú hviezdy prvej veľkosti ako Nicole Kidman či dokonca Meryl Streep, no sú výborne urobené zo scenáristickej a z filmárskej stránky a trhajú rekordy sledovanosti. No hlavne dokážu poriadne zarobiť! Na vlne nečakaného záujmu sa snažia zviesť aj Priatelia, ktorým návrat prekazila korona a teraz Sex v meste. Pred pár dňami sa rozletela správa, že na jar sa začína nakrúcať ďalšia desaťdielna séria. Parker ako hlavná hviezda poskytla interview, ako sa teší a že to bude iné už vzhľadom na zmenu technológií, no tiež prístupu k sexuálnym témam, ktoré seriál odvážne otváral. Na otázku, či sa objaví aj pán Božský, sa len tajuplne usmiala, vraj uvidíme.

Naopak, je isté, že neuvidíme Samanthu, ktorá sa tiež vyjadrila, že keď jej už pred časom zazvonil telefón s ponukou, odpovedala vtedy jedným slovom: NIKDY! A za tým si stojí. Kim Cattrall nezlákal ani tučný honorár. No možno nakoniec ako jediná nebude ľutovať. Lebo nakrúcanie sa ešte ani nezačalo a všetci už riešia hlavne jedno – vrásky a kilá hlavných protagonistiek.

Čo robí zvyšok babinca?

Kim Cattrall (64): Má iný seriál

Rodáčka z Británie sa síce vo filmoch objavuje len sporadicky, má však vlastný seriál Filthy Rich, v ktorom hrá hlavnú rolu. Prečo by teda mala robiť „tú druhú“ Carrie? Herečka je so životom evidentne spokojná. Mimochodom, so Samanthou má dosť styčných bodov. Je rovnako suverénna, sebavedomá a sebestačná. A stojí si za svojím rozhodnutím nemať deti.

Kristin Davis (55): Viac pohárikov než rolí

Kristin toho po Sexe v meste už vo svete filmu veľa nenamútila. Sem-tam sa objaví v snímke druhej kategórie, naposledy v seriáli Mrcha učiteľka v roku 2014, čo však nebola hlavná rola. Navyše, istý čas mala problémy s alkoholom. Aj preto, že nenašla pána božského. Napokon si poradila podobne ako seriálová Charlotta. Adoptovala si černošské dievčatko a pred dvoma rokmi jej zaobstarala bračeka. Život si dala do poriadku, je vzornou mamou a teraz sa vráti do hry aj ako herečka.

Cynthia Nixon (54): Má manželku

Cynthia sa síce angažuje v politike, na herectvo však nezanevrela a minulý rok nakrútila mysteriózny seriál Ratchedová, kde hrá napríklad aj Sharon Stone. Dostala tu pomerne veľký priestor, no teší sa aj na Sex v meste. Jej život má tiež styčné body s Mirandou. Tá bola úspešná právnička, Nixon je aj politička. Politika jej prihrala životnú lásku. V rámci jednej z kampaní sa zoznámila s Christine Marinoni, ktorú si vzala v roku 2012.