Monika Horváthová už pár týždňov vstupuje do našich obývačiek ako seriálová Laura Kalasová. Odvážna stredoškolská profesorka, ktorú nadrogoval a znásilnil známy chirurg, má za sebou aj nepríjemný rozchod, keď ju po desiatich rokoch bez vysvetlenia opustil priateľ. Ukázalo sa, že ju podvádzal s jej sestrou… Skrátka, seriál Klamstvo je nabitý nečakanými zvratmi, aké prináša život, a celou škálou emócií. Tie Laurine nie sú zvlášť pozitívne.

V súkromí je však herečka šťastná s mužom, ktorého nazýva spriaznenou dušou a darom. Klamať pri ňom nepotrebuje. Obaja pôsobia veľmi spokojne a harmonicky, pri našom stretnutí sa miestami mimovoľne držia za ruky.

Pýta sa, ako sa má

„My si s Dominikom veľmi zakladáme na dôvere. Veľmi si vážim náš vzťah práve preto, že si môžeme povedať veci na rovinu, vieme sa pozhovárať o všetkom. Ak deň prinesie nejaký problém a vidíme jeden na druhom, že nás niečo trápi, tak to neignorujeme,“ hovorí Monika.

„Som veľmi rada, že môj muž sa ma každý deň spýta, ako sa mám, a vidím, že ho to naozaj zaujíma. Takže, či sa mám dobre, alebo zle, hovorím mu pravdu. A to sa teraz snažíme učiť aj naše dievčatá. Mladšia Emília má len dva roky, takže neviem, či vníma, že klame alebo neklame, ale na staršej štvorročnej Melánii už vidím, že sa jej v hlave rodí ako taký chrobáčik,“ smeje sa.

Vysvetľujúca mama

Za výmysly na ňu nekričí. „Zvolila som postup, že chcem zistiť dôvod, prečo ma klame, a vysvetliť jej, prečo je dôležité, aby mi povedala pravdu. Chcem, aby vedela, že som tu pre ňu a vždy mi môže všetko povedať. Jasné, že sa ma veľakrát spýta: Maminka, a nebudeš na mňa kričať, keď ti to poviem? A ja jej sľubujem: Nie, nebudem. To sú tie momenty, ktoré si veľmi vážim, lebo vidím, že vtedy sa buduje dôvera. A že dnes je to možno dôvera medzi matkou a dcérou, ale v budúcnosti to bude pre ňu budovanie dôvery v spoločnosti.“