Už pred vyše rokom sa Monika Beňová vyjadrila, že ultrakonzervatívci vrátia Slovensko do čias, kedy boli ženám upierané elementárne práva.

"A, stalo sa," skonštatovala na svojom instagrame po rokovaní parlamentu pred pár dňami, keď prešiel do druhého čítania návrh Splnomocnenkyne vlády SR pre ochranu slobody vierovyznania alebo presvedčenia Anny Záborskej.

 

"Nejde už ani tak o samotné sprísňovanie “kritérií” ako skôr o víťazstvo ponižovania a ostrakizácie žien za účasti 75 poslankýň a poslancov NR SR. Lebo počet umelých prerušení tehotenstva na Slovensku dlhodobo klesá. A slovenské ženy sú dostatočne zodpovedné a uvedomelé nato, aby svoje rozhodnutia robili premyslene," skonštatovala Monika Beňová s tým, že už vtedy vyzývala, aby iniciátorky radšej predložili legislatívu, ktorá životy žien matiek, v mnohých prípadoch samoživiteliek, zlepší. 

"Ale nie. Radšej im treba ich rozhodnutie a životy a dôstojnosť čo najviac znepríjemniť a ponížiť ich. A. Záborská má strážiť slobodu presvedčenia. Tú moju slobodu, a verím že slobodu presvedčenia vačšiny žien, odignorovala a podupala po nej arogantne. Moje presvedčenie je, že žena je úžasné stvorenie, ktoré má právo na vlastné rozhodnutia a robí ich s hrdosťou ale aj s pokorou," dodala.