Rebecca Justh (63) nás pozvala do svojho trojizbového bytu v centre Bratislavy, kde z každého rohu cítiť extravaganciu majiteľky. Módna návrhárka má na svoje oblečenie a vlastné modely vyhradenú jednu celú izbu. Tam si „trónia“ obrovské skrine, ktoré sú od vrchu po spodok prepchaté šatami, ktoré Rebecca tak miluje. „Je pravda, že tam toho mám naozaj veľa, no taká skrátka som,“ smeje sa vitálna šesťdesiatnička, ktorá však svojím telom a vyžarovaním klame prírodu. A také sú aj jej outfity – farebné a nevšedné, že na ne má odvahu naozaj len máloktorá žena, a nie to dáma po šesťdesiatke.

Tento kozmický outfit si Rebecca doniesla z Ameriky, a hoci pôsobí extravagantne, ona sa v ňom cíti
výborne.
Tento kozmický outfit si Rebecca doniesla z Ameriky, a hoci pôsobí extravagantne, ona sa v ňom cíti výborne.
Zdroj: Matej Kalina

Len kvalita

„Milujem všetko značkové, pretože je to kvalitné. A to isté sa týka aj látok, z ktorých šijem. Musím priznať, že môj šatník je z štyridsiatich percent od iných svetových dizajnérov, päť percent sú neznačkové, ale za to kvalitné veci, a zvyšok je moja vlastná tvorba,“ zamyslela sa pred otvorenými skriňami Rebecca.

Ak by ste hľadali v šatníku návrhárky oblečenie z bežných reťazcov, tak ste na zlej adrese. Pred časom sa totižto ocitla v Číne, kde sa tieto odevy šijú, a vtedy sa zaprisahala, že si na seba niečo podobné neoblečie. „Videla som, ako to napúšťajú rôznymi škodlivými farbami, bol tam hrozný vzduch a o zničených ľuďoch, ktorí to šijú, ani nehovorím,“ rozhorčuje sa. Vtedy sa rozhodla, že ona niečo také podporovať nebude. Kvalitu vyhľadáva aj v oblasti topánok a neobuje si len tak hocičo. „Svoje nohy si vážim a šetrím, čiže poväčšine u mňa nájdete len kožu.“

Šatník má Rebecca v jednej izbe svojho bratislavského bytu.
Šatník má Rebecca v jednej izbe svojho bratislavského bytu.
Zdroj: Matej Kalina

Rada obdarúva

Rebecca neobchádza ani pravé kožuchy, ktorých má doma tiež slušnú zbierku. A dedí po nej kúsky aj dcéra? „Tá má preplnené skrine ako ja, takže až na také veľké úlovky ku mne nechodí. Ale sem-tam aj motyka vystrelí,“ smeje sa. Rebecca má dokonca v šatníku veľa kúskov, ktoré na sebe nemala oblečené ani raz a čakajú na svoju príležitosť alebo na to, že ich podaruje niekomu inému. V jej prípade by to nebolo nič nezvyčajné.

Extrémne ohybná návrhárka, ktorá cvičí každý deň.
Extrémne ohybná návrhárka, ktorá cvičí každý deň.
Zdroj: EMIL VAŠKO