Gabrielu Drobovú covid dostal na vyše dva týždne do postele, nemala to šťastie, že by ním prešla iba s ľahkými príznakmi. Keď bola chorá, využila svoje kontakty a radila sa s lekármi, ktorým je vďačná za to, že jej iniciatívne pomohli. So svojimi skúsenosťami z ochorenia a jeho liečby sa známa blondínka podelila s verejnosťou prostredníctvom sociálnej siete. Pod fotografiou z postele opísala svoj stav a priebeh, pridala aj tipy na liečbu, ale jej príspevok mal najmä poukázať na problém ohľadom neinformovanosti. 

Mylné testy

Keď sme sa s Gabrielou spojili, bola ešte zoslabnutá. Vie, kde sa nakazila? „Vôbec netuším. V nedeľu som mala negatívny PCR test a v stredu sme mali kamerové skúšky na výber moderátorov,“ spomína. „Pred nakrúcaním ma rutinne otestovali antigénovým testom a bola som pozitívna. Okamžite som odtiaľ odišla, ani som s nikým neprišla do kontaktu. Dnu totiž nepúšťame nikoho, kým sa neotestuje a nemá výsledok. Ostala som však v pomykove, keďže PCR bol negatívny a antigénový pozitívny…“ vysvetľuje ďalej Gabriela.

Objednala sa preto na komerčné PCR testy. „Najprv mi urobili antigén a ten bol negatívny. Nato mi spravili PCR test a už večer som sa cítila horšie. V čase, keď mi prišla správa, že som pozitívna, už som sa cítila zle.“

Nikto ju nekontaktoval

Záhadou pre ňu stále je, ako sa mohla nakaziť. Na predchádzajúcom kastingu bola s negatívne testovanými. „Neboli sme ani nakope, tí ľudia chodili po jednom s hodinovým odstupom a, samozrejme, všetci sme boli v rúškach. Myslela som si, že tam som sa mohla nakaziť, ale lekár mi povedal, že to nevychádza, lebo ten prvý PCR test som mala sedem dní po kastingu negatívny. Keby som mala vírus už v sebe, test by nemal vyjsť negatívny... Fakt neviem,“ čuduje sa.

Gabriela pod fotkou opísala svoj ťažký stav. Pridala rozhorčenie, že ľudia nevedia, ako sa majú liečiť.
Zdroj: Instagram