Ste citlivá na počasie?

Tak primerane. Keď je nízky tlak, bolí ma hlava, čo väčšinou riešim litrom vody, ale migrény nemávam. A keď zasvieti slniečko, vždy mi to zlepší náladu.

Aké to je takmer do konca januára hlásiť plusové teploty?

No, už to začínalo byť otravné. Hlavne moje okolie, či už kolegovia, priatelia, alebo susedia, na mňa tlačilo, kedy už príde ozajstná zima. Rosničky si to však nevyberajú. Divákom musia sprostredkovať to, čo nás v počasí čaká. Dobré aj zlé.

Viete predpovedať, aký bude priebeh tohtoročnej čudnej zimy?

Žiadny meteorológ - a rosnička už vôbec nie -, si netrúfne na dlhodobú predpoveď. O to väčšmi, že vinou globálneho otepľovania sa všetko mení. S vysokou pravdepodobnosťou možno maximálne odhadnúť, ako bude o tri-štyri dni. Piaty deň je to už trochu lotéria...

Stihli ste v tejto zime bez snehu lyžovačku?

Dokonca dve, aj keď len s technickým a dosť nekvalitným snehom. Práve som sa vrátila z lyžovačky v Zuberci.

Doma máte troch chlapov. Úvah o dcére ste sa už úplne vzdali?

Odpoveď na túto otázku, ako aj celý rozhovor, nájdete v aktuálnom vydaní týždenníka Báječná žena, alebo v pokračovaní článku ako súčasť Piana.

Moderátorke Mirke Almásy hrozí operácia!

Myslím, že už som odrodila. Aj keď dieťa by som ešte mohla mať, nemám na to energiu. Chcem sa viac venovať svojim dvom deťom a sebe. Keby prišlo tretie dieťa, pozornosť by som upriamila naň a ja by som išla fyzicky veľmi dole. Bola by som nervóznejšia a kričala ešte viac ako teraz (smiech).

Čo si chcete dopriať?

V pracovnom týždni striedam každé ráno od deviatej do jedenástej hodiny tréningu v posilňovni s angličtinou. Doháňam zameškané. Zapnúť sily musí aj manžel a zaskočiť ma. Predtým som sa z práce vždy vrátila domov a deti vystrojila do škôlky, ale už sa nevraciam, veď k nám do Rovinky je to tridsať kilometrov. Ísť denne na rannú a potom na poobedňajšiu zmenu, to by už bola poriadna naháňačka.

Zaobídete sa pri deťoch bez babičkinej pomoci?

Nie, aj keď Tomáško už začal chodiť do škôlky na plný úväzok. Babičku potrebujem, keď idem s deťmi na lyžovačku, lebo môj muž tam chodí nerád. Kým lyžujem so starším synom, ona sa stará o mladšieho. Už aj on stál na lyžiach, dúfam, že o rok to zvládne sám. A keď niektoré z detí náhodou ochorie, mám opatrovateľku, lebo si nemôžem dovoliť zostať pár dní doma.

Akej záľube dáva prednosť váš manžel?

Poľovačke.

Boli ste s ním aj vy na nejakej?

Ak aj ideme spolu, tak na nejakú chatu, no ja zostávam s deťmi. Ale už som videla jelene, daniele, muflóny a veľmi túžim pozorovať vlka.

Váš manžel vraj nepije alkohol...

Nie je úplný abstinent, občas si večer dáme fľašku vínka, ale momentálne nepije. Má smolu, že z alkoholu dosť priberá. Keď mu začne hroziť sto kíl, vysadí ho, začne diétovať a chudnúť.

A nenudíte sa s ním potom medzi ľuďmi?

Vtedy radšej nikam nejde (smiech), lebo by ho to lákalo. Ale ak už niekam ideme, pohárik na náladu si dopraje.

Donesie domov nejakú trofej?

Veď on je doslova trofejman. Nechcela som dovoliť, aby to vešal v našom dome, trofeje by v ňom trčali ako päsť na oko. Preto sme pri dome mojich rodičov pristavili chatu a tam si vešia tie svoje radosti.

Poteší vás nejakou divinou?

Samozrejme, a aj ju sám pripravuje. Podľa mňa to dlho trvá, mám rada skôr praktické, rýchle varenie. Divinu milujeme a jeme ju naozaj často.

Je väčší predpoklad, že manželia vydržia dlho spolu, keď vyšli z usporiadaných rodín?

Keď sa tak pozriem okolo seba, vychádza mi to tak. Neviem, či je to pravidlo, ale väčšia pravdepodobnosť asi áno.

Manžel vás stále zahŕňa módnymi vychytávkami?

Situácia sa v tom trochu zmenila. Pred tromi rokmi som sa dala na podnikanie, pred rokom som si ešte otvorila obchod s módnym oblečením z Talianska, preto sa už oblečením zásobujem sama. Ale stále mi nosí aj on. Naposledy novú lyžiarsku bundu. Ani sa ma nespýtal, či sa mi taká páči, a trafil môj vkus.

Vy však asi chodíte štýlovo oblečená aj vyniesť smeti...

Mňa aj na desať kilometrov od Rovinky ľudia vidia v teplákoch, pod ktorými mám ešte schované pyžamo (smiech). Ráno si umyjem zuby, nakrémujem sa, na pyžamo si natiahnem tepláky, aby som ušetrila čas, a malého odviezla načas do škôlky. Milujem, keď sa nemusím líčiť, upravovať si vlasy...

Čo by ste si nikdy neobliekli?

Kedysi som tvrdila, že takzvané pudláče alebo „naseráky“, a už ich mám dvoje. Klobúk doteraz žiadny nemám, no možno som iba nenašla taký, čo by mi pristal.

Prečo ste sa rozhodli podstúpiť operáciu prsníkov?

Oddojčila som dve deti a stav mojich pŕs bol taký, aký bol. Prekážalo mi, že v lete som si nemohla dať plavky, v šatách som zas bola plochá, po druhom pôrode mi zostali roztrhnuté brušné svaly... A tie idem riešiť práve teraz, lebo ma to obťažuje.

Znova pôjdete pod skalpel?

Keby som už nebola na obrazovke, možno by som si to nedala robiť. S lekárom sme to rozobrali a odporučil mi rok a pol tvrdo cvičiť. Poslúchla som ho, na bruchu už mám tehličky, ale svaly sú stále roztrhnuté, treba ich dať dohromady. Zatiaľ pod šatami nosím ortopedický pás, sťahovací opasok i pančuchy. Stačí, že sa dobre najem a už mi volajú z bulváru, či nie som tehotná (smiech).

Potrebovali ste na tie silikóny nabrať odvahu?

Tri štvrtiny mojich kamarátok má umelé prsia. Nemyslím kolegyne, ale baby, ktoré nemajú nič spoločné so šoubiznisom. Tie to riešia oveľa viac ako my, čo sme na obrazovke a pre bulváru sme v tom opatrnejšie. A každá si trikrát rozmyslí, či to verejne prizná....

Na párty ma to nebaví

Cíti sa Mirka Almásy ako rosnička súčasťou šoubiznisu? Hovorí, že ani veľmi nie. Párty a večierky nevyhľadáva, naopak, skôr sa im vyhýba. Prečo? „Nebaví ma zháňať šaty, lebo to je môj údel už štrnásť rokov. Na každé vysielanie. Nefunguje to tak, že mám pripravenú róbu, do ktorej sa navlečiem a prečítam texty,“ vysvetľuje Mirka a dodáva, že keď má ešte zháňať ďalšie šaty či dokonca celý outfit, je to vabank. „A keď to ešte niekto v médiách skritizuje, že to bolo zlé, fakt ma to nebaví. Najlepšie sa zabavím v spoločnosti svojich priateľov, kde viem, že sa bez obáv môžem uvoľniť.“