Soňa vie, ako sa udržať svieža navonok, ale aj vnútri.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Možno to poznáte – divoký pracovný kolotoč, pri ktorom neviete, kde vám hlava stojí, robota od nevidím do nevidím, tlak zamestnávateľa na čoraz vyššie výkony, to všetko prináša aj tienisté stránky do života a vysávanie energie. Zvlášť, ak pracujete v odbore, kde platí vysoký stupeň monotónnosti. Taký je dnes svet. Iste, moderátorka Soňa Müllerová sa v televíznych vodách nemusí topiť v jednotvárnosti, aj keď úsmevy do kamier môžu poľahky omrzieť.

Tisícky hodín odkrútených na obrazovke sa však podpisujú aj pod jej vnímanie mediálnej reality. Vedenie moderátorkinho chlebodarcu, verejnoprávneho telerozhlasu, pritom nie je odkázané riešiť píplmetre a celkovú sledovanosť relácií pod Soniným vedením. A napriek tomu, že do štúdia jej chodia pestrí respondenti či kolegovia, ostrieľaná hviezda RTVS priznáva, čo sa potichu vkradlo do jej plodnej kariéry i života.

Premiéra hraného filmu Mamma Mia v jednom z bratislavských kín, za účasti známych osobností s následným rautom na nábreží Dunaja. Na snímke Soňa Müllerová.
Zdroj: archív

Rutina nie je dobrá

„Nevyhovuje mi rutina a tá tam je. Preto som šťastná, keď príde niečo, čo ju nabúra,“ hovorí otvorene Šarmu Müllerová, ktorá sa na obrazovkách prihovára divákom už niekoľko desaťročí. Zdalo by sa teda, že ju prekvapí len máločo. Ale monotónnosť práce, ktorá skĺzne do rutiny, predsa len nebude ďaleko ani v prípade tejto profesionálky. „Určite nie je rutina dobrá,“ hovorí. „Veci, ktoré idú tak dlho, sa dostanú do rutiny, ale potom sa našťastie zasa udeje niečo, čo ich z nej vytrhne,“ tvrdí známa moderátorka, podľa ktorej aj tu platí, že všetko zlé je na niečo dobré. „Aj keď sa udejú veci, ktoré sa zdajú, že v danej chvíli nie sú pozitívne, neskôr vidíte, že to prinieslo aj nejakú výhodu,“ myslí si.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.