Je krátko po olympiáde. Cítite úľavu?

Úľavu ani nie. Na zimné hry v Soči som sa veľmi tešila, lebo v takom nasadení som sa v olympijskom štúdiu cítila vo svojej živle. Byť súčasťou niečoho takého veľkolepého a prinášať zo športovísk aktuálne informácie, to bola veľká výzva i skúsenosť.

Vybrali ste si šport, lebo športovci sú krásni, mužní a svalnatí?

Nestretávam ich predsa polonahých! Hovorím najmä o ich výkonoch. A šport si vybral mňa, nie ja šport. Akéhokoľvek som sa chytila, ten mi išiel, najmä tenis. Teraz sa mu venujem z opačnej strany.

Je práve športovec pre vás ideálom mužskej príťažlivosti?

Ani nie. Na krásu tehličiek sa síce dobre pozerá, ale väčšinou sa za tým skrýva narcizmus. Mňa na mužoch upúta skôr zmysel pre humor, nadhľad i to, že ma skúsenosťami a poznaním vedia posunúť niekam inam. Preto mi imponujú muži starší o pár rokov.

Máte momentálne priateľa?

Nie, nemám.

Netajíte len jeho identitu?

Keď som aj mala nejakého priateľa, nikdy som sa s ním neukazovala na akciách. Nepotrebujem, aby bulvár stále prepieral moje vzťahy a súkromie.

A nemali ste len strach z paparacov?

Nie som taká hviezda ani zaujímavá pre médiá. Nerobím škandály, aby som na seba upútala pozornosť. Chodím len na vyhlásenie ankety OTO, prípadne sa ukážem tam, kde si to vyžaduje moju prítomnosť.

Taká atraktívna žena a single? V čom je problém?

No veď to sa aj ja pýtam... Nemám veľa príležitostí niekoho stretnúť. Z práce idem väčšinou unavená domov a chcem mať svoj pokoj. Už som si naň zvykla a možno sa aj bojím pustiť niekoho medzi svoje štyri steny.

Nie ste veľmi prieberčivá?

Pred tým ma varuje aj moja múdra maminka: Kristína, dovtedy budeš preberať, až raz preberieš. Nebudeš navždy mladá. Princ na bielom koni neexistuje, tak zlez z oblakov. A ja na to: Ak sa taký niekde narodil, nájde si ma.

Nechcú si muži s krásnymi ženami len užívať?

V tom som opatrná. Keď sa začnem s niekým stretávať, trvá dlho, kým sa s ním intímne zblížim, a mnohí to vzdajú dopredu. No ja chcem, aby trvácne a hlboké city vznikli z dobrého kamarátstva. Vraj som staromódna a nepatrím do tohto sveta.

Vidíte vzor aj v manželstve svojich rodičov?

Pochádzam z úplnej rodiny, naši sú spolu tridsaťtri rokov. Také harmonické manželstvo sa málokedy vidí. Podporujú sa navzájom, stále sú spolu, žiadne pokĺznutie, nič. Svoj vzťah budovali dlhé roky a mám to doma. To isté chcem aj ja.

Chýba vám láska?

Skôr spriaznená duša. Láska má rôzne podoby. Obrovskú dostávam od rodičov a snažím sa im ju vracať. Okruh mojich priateľov je úzky a trvalo dlho, kým som vytriedila tých, ktorých chcem mať vo svojej blízkosti...

Prečo niektorí z toho okruhu vypadli?

Lebo to neboli ľudia hodní môjho priateľstva. Keď niekoho zbožňujem, pripustím si ho k telu a je mi veľmi blízky, dala by som mu prvé aj posledné. Vo dne v noci, nielen pri zábave, ale aj v ťažkých chvíľach. Radšej si budem sama vo svojom byte čítať, ako pestovať povrchné kamarátstva a tárať o ničom pri káve.

Bulvár vás neraz podozrieval z toho, že máte za sebou plastické zákroky. Prečo to stále popierate?

Už som sa dozvedela, že mám „prerobenú“ tvár, dokonca silikóny aj na zadku, pritom nemám urobené ani len nechty. Nemám predĺžené vlasy, umelé mihalnice ani som si do tváre nedala vpichnúť botulotoxín, lebo si myslím, že na to je ešte skoro. A popieram či nepopieram? Mám iba jediný zákrok a kde, to nechám na vás (smiech).

Prečo ste ako finalistka súťaže Miss Universe nezostali pri modelingu?

V dvadsiatich dvoch rokoch som skončila s profesionálnym tenisom a stála som pred otázkou, čo ďalej. Študovala som masmediálnu komunikáciu a ktosi mi vnukol myšlienku prihlásiť sa na súťaž Miss. Bola to výborná skúsenosť, ale nie je mi prirodzené byť fotomodelkou.

Prečo?

Ešte tak prechádzať sa po móle a mať kontakt s ľuďmi, to áno, spätnú reakciu mám rada aj pri moderovaní. Mňa však charakterizuje prirodzený úsmev, nie emócie, ktoré musím hrať do fotoaparátu...

Bolelo to, keď ste pre zranenie museli skončiť sľubne rozbehnutú kariéru tenistky za istý parížsky klub?

Bolelo a veľmi. Je to podobné, ako keď vám niekto zlomí srdce a dlho sa z toho neviete spamätať. Už som na zápasy a turnaje chodila nadopovaná liekmi, aby ma plece nebolelo. Nemohla som dobre servovať, lebo mi stále vyskakovalo. K tomu sa pridávala chrbtica a kolená. Tenis som robila od svojich štyroch rokov, denne minimálne šesť hodín, a zrazu som s ním musela seknúť. Akoby mi chýbala druhá polovica.

Aký bol život mladučkej Slovenky v Paríži?

Krásny. Hrala som tam päť rokov a dovtedy som netušila, že je to pre mňa ideálne mesto. Každý kút bol tajomný, šarmantný, jednoducho, niečo zo mňa. Vždy mi bola blízka francúzština, šansóny Edith Piaf... A Paríž je úžasný aj z hľadiska módy, ktorú zbožňujem.

Nezvádzalo vás to k márnotratnosti?

Mám to po babičke, ktorá sa rada páčila nielen sama sebe, ale aj svojmu okoliu. Asi po nej som zdedila cit pre módu. A márnotratnosť? Niekedy fakt trpím, najmä keď nie sú peniaze, prídem do obchodu a niečo by sa veľmi hodilo...

Páčia sa vám aj šperky. Čo z nich vás vie dostať najväčšmi?

Diamanty sú vraj najlepšími kamarátmi žien, ale tie by som nemala kupovať sama sebe, ale ich dostávať (smiech). Možno sa nájde niekto, kto ma nimi obdaruje. Ale viem si užívať aj bižutériu, výrobcovia ju dokážu veľmi pekne spracovať a je aj cenovo dostupná.

Aké pohybové aktivity si doprajete?

Stále hrám tenis a aj ho trénujem, lebo z niečoho treba žiť. Zájdem aj do fitka, na spinning, a keď je krajšie počasie, idem si zabehať a prečistiť hlavu...

Aj preto, že si zakladáte na svojej postave?

Zakladám, nikdy som nebola vychudnutý typ, preto sa udržiavam. Jem v malých množstvách, viackrát za deň, a hlavne sa tým netýram. Všetko je v hlave. Keď sa prestanete zaoberať svojou postavou a vizážou, vtedy to ide samo a ľahšie. Kto ma pozná, vie, že si dám v podniku rýchleho občerstvenia vyprážaný rezeň s hranolčekmi hoci aj o polnoci. A nebojím sa, že mi do rána narastie veľký zadok...

Má recept na pleť?

Kristína Kormúthová moderuje športové správy vo verejnoprávnej televízii. Ako sa stará o svoju pleť? „Tie ustavičné nánosy sú pre ňu veľkou záťažou. Pravidelne navštevujem kozmetičku, doslova mi zachránila pleť. Našla recept presne pre mňa, namiešala zázračnú zmes, ktorá mi vyhovuje.“ A čo Kristína urobí, keď chce oslniť v spoločnosti? „Trvalo mi dosť dlho, kým som prišla na to, čo lahodí mojej postave, pleti, farbe vlasov... Ako brunetka možno pôsobím prísnejšie, preto sa musím zjemňovať zemitými farbami. Ale na to musí časom prísť asi každá žena...“