Nezatrpkli ste po rozvode na inštitút manželstva?

Nie, a ani by to nebolo správne. Človek musí brať život taký, aký je. S výhrami aj prehrami. Chvíľkové zatrpknutie určite bolo, lebo rozvod pokladám aj za svoje zlyhanie. Nikto nie je úplne bez viny. Dôležité je, ako rýchlo prekročíte vlastný tieň a otvoríte sa novým možnostiam.

Aby sa mohol objaviť skutočne pán Pravý?

Skôr pán Božský (smiech).

Neprišiel ešte?

Ak príde a vydrží tú veľkú dávku energie, vorkoholizmu a starostlivosti o dve deti, dve práce a domácnosť, ak teda príde a bude mi stáť za to, tak aj zostane.

Za muža svojho života ste v médiách označili otca svojej dcéry Karin. Je naozaj iba jeden taký?

Ťažko povedať. Inak rozmýšľate v dvadsiatich rokoch a inak v štyridsiatke, keď ste oveľa skúsenejšia. Myslím, že nie je len jedna jediná pravá láska, život je predsa nevyspytateľný. Vo svojom okolí poznám ľudí, ktorí našli životného partnera vo vyššom veku a prežili spolu nádherné roky. Ale zažiť pravú lásku je dar, ktorý asi nie je dopriaty každému.

O exmanželovi Jurajovi Jančichovi ste povedali, že muži nemilujú cudzie deti. Prečo?

To je veta, za ktorou si stojím, lebo muž, ktorý si buduje vzťah k žene so záväzkami, musí byť rozumný. A je rozdiel medzi láskou, ktorú dáva žene, a tou, ktorú dáva jej deťom. Ide o iný druh lásky. Keď sa im potom narodí spoločné dieťa, partner v kútiku duše – a nech mi odpustia všetci chlapi, ktorí tvoria výnimku - miluje viac to svoje vlastné.

Nie je to pochopiteľné?

Možno som mala len smolu, že som nestretla partnera, ktorý by obe moje deti miloval rovnako. Preto sa považujem za šťastne rozvedenú.

Aký vzťah máte s exmanželom?

Teraz už dobrý, všetko, aj zlé skúsenosti musia odznieť. Sme rozvedení vyše dvoch rokov, prvý rok sme sa občas hašterili. Dnes sa už bavíme triezvo, lebo obaja chceme konať v prospech nášho syna Samuela. Inak si každý žijeme svoj vlastný život.

Žijete teda sama s dvomi deťmi, vlastne tak ako predtým. Zmenilo sa rozvodom niečo?

Nič, možno iba to, že môj exmanžel už cez víkend necestuje za nami, ale chodí si po syna. A je pravda, že rozvod sme strávili bez vážnejšej citovej ujmy. Nekonali sa u nás žiadne tragické odchody ani balenie vecí. Veď sme nežili ako rodina. Deti som, podobne ako teraz, vozila do škôlky, do školy a potom domov ja alebo moji rodičia.

Sú aj ženy, ktoré pre veľkú osudovú lásku opustili svoje dieťa. Dokázali by ste to?

Nikdy. Moje deti sú kus môjho života. Neviem si predstaviť okolnosti, za ktorých by som sa ich musela alebo chcela vzdať. Naopak, bojovala by som za ne ako levica. A už vôbec by som ich neopustila kvôli nejakému chlapovi...

Čo by ste vo vzťahu netolerovali?

Keby som chlapa musela živiť (smiech) a keby nebol ambiciózny. Potrebujem mať pri sebe človeka, ktorý má drive, energiu, nápady aj schopnosť ich realizovať. Nezniesla by som, keby mi bol neverný, lebo by som to považovala za zradu, ďalej keby mi klamal, ubližoval mne i mojim deťom...

Neľutujete odstupom rokov, že ste nezostali pri modelingu dlhšie?

Občas mám splín a poviem si: Čo by bolo, keby...? Môj otec však hovorí múdru vetu: Minulosť, či už má stoosemdesiat rokov, alebo len stoosemdesiat sekúnd, je stále minulosťou. A človek by sa mal pozerať dopredu. Možno to vyznie sebecky, ale ja som so svojím životom spokojná. Mám prácu, ktorá ma baví, dve zdravé deti, ktorým sa darí a vždy majú dôvod na úsmev. A mala by som ich vôbec, keby som bola rozlietanou modelkou?

Sledujete televízne prenosy zo súťaží krásy?

Samozrejme, a mám pri tom príjemné nostalgické spomienky. Je mi ľúto, že sú dve súťaže a zodpovední ľudia sa nevedia dohodnúť na jednej Miss. A nastal aj veľký posun. Dievčatá sú oveľa pripravenejšie, krajšie, skúsenejšie, majú viac sebavedomia.

Aké výzvy máte ešte vy pred sebou?

Poviem vám to a nesplnia sa mi. Párkrát sa mi stalo, že som povedala, čo chcem, a nevyšlo to. Jednoducho, som človek, ktorý usilovne kráča za každým cieľom.

Čo chápete pod slovami luxus a bohatstvo?

V niektorých ľuďoch možno vyvolávajú dojem, že keď to už dosiahli, nemusia nič robiť. Podľa mňa je dôležité mať zdravý úsudok a svoju mieru. V súčasnosti sa priveľmi ženieme za matériou, peniazmi, honobením vecí, ktoré tu aj tak všetky necháme.

Čo je potom štandard?

Bežné zázemie na život – práca, byt, auto... Ak si budem môcť dovoliť ísť s deťmi na dovolenku k moru alebo na lyžovačku, je to príjemné. Podstatné je aj tak niečo iné – aby sme boli zdraví a šťastní.

Stalo sa vám, že ste v obchode nemali peniaze na to, čo ste si chceli kúpiť?

Tak to nie, ale v lete, keď nevysielame Dámsky klub, nemáme ani príjem. Preto si peniaze musím rozdeliť, aby som to až do výplaty v októbri v pohode prežila. Aj darčeky kupujem priebežne. Navyše, všetko niečo stojí - dcéra je už dospelá, syn prvák...

Bez čoho by ste nedokázali žiť?

Bez svojich detí a rodičov.

Vraj máte jasnovidecké sklony. Čo si pod tým máme predstaviť?

Myslím, že mám silný dar intuície. Ešte sa mi pri tehotnej žene ani raz nestalo, aby som sa pomýlila v tom, či čaká dievčatko, alebo chlapčeka. Občas mám pocit, že niečo také som už zažila, niekoho videla, stretla... Alebo si niečo pomyslím a stane sa to.

Pripúšťate, že raz skončíte ako veštkyňa?

S touto myšlienkou sa nechcem zahrávať, lebo som veriaca. A hoci by to bola biela mágia, veštiť by som sa bála...

Čomu občas podľahne?

Karin Majtánová sa v roku 1993 stala prvou Miss Slovensko. Vyskúšala si modeling, v súčasnosti vo verejnoprávnej televízii moderuje reláciu Dámsky klub. Je márnotratná alebo skôr každé euro dva razy obráti v ruke? „Skôr som šetrnejšia. Za niektoré veci mi je ľúto vyhodiť veľké peniaze,“ hovorí Karin a dodáva, že podobne ako iné ženy aj ona najviac peňazí míňa na chod domácnosti, stravu a na svoje deti. Musí mať však aj márnivejšie chvíľky. Čomu vtedy podľahne? „Rada si kúpim dobrú kozmetiku alebo pekné oblečenie, lebo to potrebujem aj pri svojej práci. Našťastie mám kontakty a nejaké outfity si môžem požičať. A mám dobrú sestru, ktorá si kupuje krásne veci a občas ich posunie aj nám,“ priznáva sympatická moderátorka.