Váš muž netají, že správu o svojej diagnóze zobral veľmi zle. Vyhľadal aj odbornú pomoc psychológa?

Môj manžel je veľmi múdry a inteligentný človek. Počas svojej kariéry zažil veľa emočných a vypätých situácií, ktoré musel zvládnuť sám so svojím rozhodnutím v danej chvíli. Základom akéhokoľvek vzťahu je komunikácia. My sa rozprávame o všetkom a vždy, takže sme si nielen oporou, ale aj psychológmi… A ako vidím dlhé roky, dobrými.

Manželia Malachovskí na výlete v Tatrách
Zdroj: Instagram I.M.

Ste aj vášnivými cestovateľmi. Máte ešte so zreteľom na manželove zdravotné problémy a aktuálnu pandémiu v pláne cestovať?

Verím, že naše cestovanie sa nezmení. Čo sa týka manželovej kondície, všetko zvláda. Máme pred sebou veľa ciest, ktoré, verím, absolvujeme... Veľmi si želám, aby sa ľudstvo na celom svete spamätalo. Človek je tvor s rozumom, ktorý túži po poznaní, tak verím, že z nás nespravia roboty, ktoré síce všade pocestujú, ale virtuálne. Som z generácie, ktorá doma iba snívala o tom, že pocestuje po svete. Našťastie sa nám sny splnili, cestujeme. Vďaka tomu sme niekoľkonásobne múdrejší, bohatší o poznanie nielen o tom, aký je svet krásny, ale najmä o to, aké je Slovensko skvelé na žitie... Pre súčasnú generáciu je nepochopiteľné, keď im rodičia rozprávajú, ako nikam nemohli ísť. Tak verím, že sa do takýchto, pre nás bezmocných situácií, zase nevrátime.

Pokračovanie na ďalšej strane.