Dom Aleny Heribanovej (64) je plný anjelov rôzneho druhu a rozhodne nechýbajú ani na jej vianočnom stromčeku. "Vešiam naň malých porcelánových anjelikov," hovorí.

Známe osobnosti prezradili, čo zdobí ich príbytky.
Zdroj: Emil Vaško, Archív

Časť jej anjelskej zbierky pochádza aj od rezbára Vlada Morávka, ktorú má už od čias, keď bola hlásateľkou. „On bol kameraman Slovenskej televízie a popritom vyrezával krásnych anjelov. Mal množstvo výstav po celom svete,“ vysvetľuje moderátorka relácie Anjeli strážni. „Anjeli nám jednoznačne pomáhajú. V mojej relácii bolo viac ako 550 hostí, osobností zo Slovenska a Česka, ale aj z iných krajín sveta, a každý jeden mal hlbokú vieru v anjelov strážnych. Každý sa podelil s najmenej jednou zaujímavou príhodou, keď sa udialo v jeho živote niečo neuveriteľné, akoby zasiahla nejaká vyššia moc.“ A ako je to so zásahom vyššej moci u samotnej moderátorky?

Výkrik vo dverách

 A ako je to so zásahom vyššej moci u samotnej moderátorky? Anjel strážny stál nad ňou určite v detstve, keď ju zrazilo auto. „Ležala som v kaluži krvi, v bezvedomí na ceste. Naložili ma do auta a previezli do nemocnice. Deti, ktoré boli vtedy so mnou, bežali k nám domov a prvý výkrik, ktorý zaznel vo dverách bol: Teta, Alenku vám zabilo! Už tam leží mŕtva na ceste! Bolo to dramatické, ale nič vážne sa, našťastie, nestalo, hoci lekári predpovedali, že budem mať trvalé následky. No neviem, či nejaké ostali... Ale ak áno, zdá sa, že sa s tým dá žiť,“ zavtipkovala si moderátorka.

Tohtoročné Vianoce strávi už vo svojom novom zrekonštruovanom dome: „Vianoce budú tradične krásne a plné lásky, pekných rozhovorov, ako každý rok. V našej rodine sú vždy tým najväčším sviatkom.“ 

VO FOTOGALÉRII NÁJDETE ZÁBERY MODERÁTORKINÝCH HOSTÍ, KTORÍ MALI SKÚSENOSŤ SO ZÁSAHOM VYŠŠEJ MOCI.