Ako sa diabetes u vás prejavuje?

Diabetes sa snažím mať pod kontrolou, ale čím dlhšie ho máte, tým sa ťažšie môžu niektoré odporúčania dodržiavať a samozrejme, prejavuje sa to potom na celom organizme.  Našťastie, zrak mám ešte v poriadku, ale ak nie je diabetes dlhšiu dobu dobre kompenzovaný, teda hodonoty jeho cukru v krvi sú vyššie ako hodnoty zdravého človeka, prejavuje sa aj na problémoch s obličkami, s nohami...

Žiaľ, cukrovka nebolí a tak si človek nemusí byť ani vedomý toho, že má nejaký problém. V novembri, 14. novembra , bol Svetový deň diabetu.  Na Slovensku sú nás státisíce, ktorí sa na túto chorobu liečia, ale sú aj takí, čo o nej nevedia. Choďte si dať skontrolovať Váš zdravotný stav, môžete tak predísť mnohým zbytočným problémom.

Cukrovka sa u vás prejavila aj stratou vlasov.  

Jedným z problémov, ktorý mi cukrovka priniesla, je aj problém s vlasmi. Napriek tomu, že som užívala a užívam mnohé vitamíny, ktoré by mali pomôcť zlepšiť kvalitu a množstvo mojich vlasov, tak vlasy sa strácali. Pretože v televízii takmer každý deň  boli moje vlasy upravované, ich kvalita sa zhoršovala a bolo ich stále menej a menej. Tak som potom aj na radu kolegyne predsa len začala premýšľať nad parochňou, ktorá by mohla ochrániť moje vlastné vlasy.  

Nebolo to jednoduché, samozrejme, je to iné, ale .... ak si vyberiete správnu parochňu, je to spôsob, ako si nepoškodiť  a ochrániť vlastné. Najdôležitejšie je priznať si, že to je potrebné a potom ísť a hľadať takú parochňu, ktorá vám bude vyhovovať .  Rozhodla som sa pre parochňu z pravých vlasov, s veľmi podobnou farbou ako sú moje a aj strihovo tak, aby bol rozdiel čo najmenší. Snáď sa mi to podarilo. Nehanbím sa za to, ak by som sa hanbila, tak by som asi s vami tento rozhovor neviedla. Žiaľ, cukrovka v mojom prípade má takýto spôsob svojho prejavu na mojom zdraví a beriem to tak... pragmaticky, deje sa to a to, možnosti sú takéto, tak ich využime.  

Som veľmi vďačná  Anetke, ktorá ma nasmerovala  do jedného parochňového štúdia, kde bol veľmi milý a diskrétny personál. Vyskúšala som ich niekoľko, kým som sa rozhodla pre jednu konkrétnu.  Bolo tam naozaj veľmi veľa možností, farieb, dĺžok, úprav vlasov... ale ako som hovorila, vyberala som tak, aby moje „nové“ vlasy čo najviac korešpondovali s mojimi „starými“ vlasmi. Personál v predajni ma svojimi radami usmernil a musím povedať, že to bol príjemne a užitočne strávený čas.  Parochňu nosím iba na obraze, v súkromí nie.

Dáva vám parochňa viac sebavedomia?

Rozumiem ženám, že majú možno obavy hovoriť o tom, akoich choroba, alebo aj vek, postupne, či náhle, pripravili o vlasy. Je to pravda, pekné vlasy podtrhnú osobnosť a ktorá žena sa nechce páčiť? Nuž, niekedy nám život pripraví všelijaké situácie a musíme hrať s takými kartami, ako sú nám rozdané. Ale keď máme tú možnosť ... prečo ju nevyužiť? Prečo si nepomôcť tým, čo nám dnešná doba ponúka.