Kráľ Karol III. usporiadal svoj prvá štátny banket. Najväčšia hviezda však nebola jeho žena Camilla, ale nevesta Kate Middleton. Ozdobila sa nádhernými klenotmi, nešlo však o márnivosť. Vzdala nimi hold manželovej mame a babičke. Diana aj Alžbeta by na ňu iste boli pyšné.

Hrášok nepotrebuje

V známej rozprávke si kráľovná overila, že jej syn si vezme princeznú, pomocou hrášku, ktorý jej vsunula pod matrac. Pri manželke princa Williama takýto dôkaz netreba. Stačí sa na ňu pozrieť a je jasné, že éterická kráska je princezná naozaj ako z rozprávky.

Korunka po Diane

Na slávnostný večer si obliekla biele šaty zdobené  drahokamami od návrhárky Jenny Packhamovej. Zámerne pripomenuli Dianine šaty z roku 1989, v ktorých bola na oficiálnej návšteve Hongkongu.  

Vo vlasoch mala Catherine korunku Cambridge Lover's Knot. Tiara bola kedysi svadobným darom pre princeznú Dianu. Dostala ju v roku 1981. Kate ju teraz zladila s diamantovými a perlovými náušnicami, ktoré tiež patrili jej svokre. Myslela však aj na zosnulú kráľovnú Alžbetu.

Na brošni mala jej portrét. Všetko ešte doplnila modrou šerpou, ktorú Lady Di nosievala na společenské akcie, perlovým náramkom a lodičkami Gianvito Rossi. Výsledok bol okúzľujúci. Nikto nie je na pochybách, že skutočnou princeznou je Kate a nie Meghan, ktorá na švagrinú jednoducho nemá,