Napriek láske a obdivu k princovi Harrymu, začal poddaným Alžbety II. vadiť nákladný štýl jeho americkej manželky. Meghan Markle sa s radosťou začlenila do rodiny, veď žije svoju rozprávku Popolušky.  Náklady na jej oblečenie sa šplhajú do astronomických výšok a napríklad dodnes jej vyčítajú baby párty, ktorú usporiadala v USA pre prominentných priateľov pred pôrodom malého Archieho.

Na pretrase je aj nákladná rekonštrukcia ich bývania v historickej usadlosti Frogmore Cottage, kam sa odsťahovali z londýnskeho Kensingtonského paláca, kde žijú Kate a William.

Meghan a Harry majú svojich obdivovateľov ale aj kritikov.
Meghan a Harry majú svojich obdivovateľov ale aj kritikov.
Zdroj: Profimedia.sk

Vidiecky domček?

Polienko do ohňa teraz opäť priložil známy britský televízny novinár s podrezaným jazykom Piers Morgan. „Prečo by mali daňoví poplatníci platiť milióny len za to, že bohatý princ Harry a Meghan „Kardashian“ Markle nechcú bývať tam, kde William a Kate? To bola moja prvá reakcia na správu, že daňoví poplatníci zaplatili 2,4 milióna libier (2,6 milióna eur) za rekonštrukciu Frogmore Cottage,“ píše na portáli Daily Mail. S iróniou tiež upozorňuje na to, ako mohol niekto minúť milióny na opravu „cottage“, čo slovník definuje ako „malý dom, typický pre vidiek.“ Frogmore Cottage pritom nie je žiaden domček, je to rozľahlá usadlosť v mestečku Frogmore neďaleko Windsoru.

Svojho syna priviedli do svojho nového domova Frogmore Cottage.
Svojho syna priviedli do svojho nového domova Frogmore Cottage.
Zdroj: Profimedia

Upozorňuje na to, že pred rekonštrukciou bol dom rozdelený na päť samostatných bytových jednotiek. Piers Morgan vraj nemá problém s tým, že Meghan a Harry zatúžili žiť v historickom objekte z roku 1801, ale vadí mu, že to platia Briti. V jeho televíznej šou Dobré ráno, Británia, urobil rýchly prieskum. Pýtali sa ľudí, či by mali daňoví poplatníci platiť obnovu sídla Meghan a Harryho. Až 87% zo 14 000 hlasujúcich odpovedalo, že nie.

Práce ešte nie sú navyše celkom dokončené a Británia navyše prijíma úsporné opatrenia.

Aj prevádzka Kensingtonského paláca, kde žije princ William si vyžaduje nemalé náklady, ale ide o bývanie následníka trónu, ktorý má celkom iný status. Napriek kriku odporcov sa určite Meghan a Harry nevysťahujú, naopak, idú si svojou cestou a budujú svoj vplyv. Ukázali to jasne aj tým, že oddelili svoju charitatívnu činnosť od tej, ktorú robili spolu s Willamom a Kate a chcú veci robiť po svojom.