Talent tejto blondínky je neodškriepiteľný a režiséri ju od čias vysokej školy vyslovene milovali. Hodila sa do komédií, pretože medzi „suchárky“ rozhodne nikdy nepatrila. Cez prsty však verejnosť na ňu začala pozerať až v polovici 90. rokov, kedy sa začala zbližovať s vtedajším prezidentom Václavom Havlom.

S manželom Václavom Havlom.
S manželom Václavom Havlom.
Zdroj: Profimedia.sk

Štýlová

A práve vtedy, keď paradoxne strácala fanúšikov, sa začala prebúdzať jej ženskosť, štýl a cit pre módu. Z roka na rok vyzerala lepšie a lepšie a inak to nie je ani dnes. Dagmar akoby stopla čas a naozaj pôsobí fantasticky. Svoj imidž vždy doplní o nejaký originálny kúsok, ktorý celkový výzor podtrhne a dodá mu šmrnc.

Naposledy to tak bolo pri premietaní nového videoklipu k piesni Modlitba pro Martu, kde siahla po retro dioptrických okuliaroch, ktoré jej extrémne pristali. Hoci sa jednalo o doplnok z čias dávno minulých, v jej podaní to pôsobilo ako horúci módny hit. Dagmar to skrátka vie...

Dagmar Havlová a jej fenka Grace. Sú to zohrané parťáčky.
Dagmar Havlová a jej fenka Grace. Sú to zohrané parťáčky.
Zdroj: Profimedia
Anketa
Páčia sa vám okuliare Dagmar Havlovej?
  • 24%
  • 76%

No a hoci Dagmar Havlovú vnímame ako štýlovú herečku, tento titul už nie je aktuálny. Už bude iba bývalou herečkou, pretože podľa najčerstvejších informácií sa s kariérou pred kamerou či na doskách divadla nadobro rozlúčila. Podľa jej slov je najvyšší čas skončiť a stiahnuť sa do úzadia.  „Myslím, že v najlepšom treba odísť. Po rovných štyridsiatich rokoch, aj keď celú štvrtinu som absentovala pre štátnické povinnosti,“ povedala v rozhovore pre Českú televíziu. Či si to v budúcnosti predsa len nerozmyslí, je nateraz otázne. Uvidíme, čo prinesie čas.