Hovorí sa, že práca s ľuďmi je najťažšia. Ak je niečo ešte náročnejšie, tak to je robota okolo detí. Vyžadujú si špeciálny prístup, veľkú dávku empatie, trpezlivosť a to všetko s vedomím, že za každým sklamaným dieťaťom sú jeho rovnako sklamaní, poprípade aj nahnevaní rodičia. 

Je to jednoducho oblasť, ktorá si vyžaduje veľkú dávku profesionality a človek musí počítať so všetkým, pretože stačí málo a katastrofa je na svete. Aktuálne by o tom vedel hovoriť poslanec vládneho hnutia OĽaNO Ján Herák, ktorý si minulý týždeň vyzdvihol od policajného vyšetrovateľa obvinenie zo sexuálneho zneužívania a z ohrozovania mravnej výchovy maloletej.

Rozruch v biznise

Politik vinu odmieta, ale je na ďalšom vyšetrovaní, či hovorí pravdu, alebo nie. Už sa objavilo svedectvo aj ďalšej údajnej obete... Podľa denníka SME sa mal prvý skutok stať v detskom tábore v obci Jelenec pri Nitre, ktorý organizovalo Herákovo občianske združenie. Po kauze Chachaland, kde sa takisto riešilo zneužívanie detí, ide o ďalší prípad, ktorý vrhá zlé svetlo na zariadenia pre voľnočasové aktivity detí. A to sa už nepáči ani ďalším podnikateľom v biznise.

Jedným z nich je známy moderátor Vlado Voštinár, ktorý dlhé roky zastrešuje letné tábory. Jojkárska hviezda pozorne sleduje čokoľvek, čo sa týka tejto oblasti. Vlani to boli najmä problémy pre koronavírus, ktoré mnohé zariadenia obmedzili alebo rovno zamkli.

Tie, ktoré tábory organizovali, a to vrátane Voštinárovho, mali napríklad veľké výdavky súvisiace s dezinfekciou priestorov. Lenže čo sú zvýšené náklady na mydlá oproti obvineniu zo sexuálneho zneužívania detí. To už je úplne iná liga a ďaleko za hrubou čiarou verejnej akceptácie. Nečudo, že moderátor pri škandalóznych informáciách o Herákových problémoch stŕpol.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.