Pridal sa aj biochemik

K téme sa na Facebooku vyjadril aj minister Igor Matovič. „Som hetero. Som muž a cítim sa ako muž. Pred 23 rokmi som sľúbil Pavlínke pred oltárom vernosť a zatiaľ svoj sľub plním a neplánujem do smrti prestať. Som tiež presvedčený, že deťom by sme mali v rodine a škole odmala vštepovať úctu k ideálom, aby mali vo svojom živote nastavený kompas. Prepáčte,“ napísal Matovič a pridal odkaz ľuďom, aby sa za seba nehanbili.

Jeho slová sa stretli s búrlivou vlnou reakcií. „Dá sa klesnúť ešte hlbšie do totálneho morálneho bahna? Vy vždy ukážete, že je kam spadnúť. Je mi z vás zle a je mi smutno, že vám toľkí pri voľbách naleteli,“ zareagoval Jonatán Pastirčák, manžel herečky Táne Pauhofovej.

Pustil sa do neho aj herec Ludwig Bagin: „Vy ste ten spolužiak zo základky, čo bol strašný debil a na stretávke po rokoch sa to ešte viac potvrdilo. Akurát už by ste mali ísť radšej domov.“ Kritiky sa ministrovi ušlo aj od herca Štefana Martinoviča.

Do diskusie sa zamiešal aj uznávaný vedec a biochemik Pavol Čekan. „Niekedy činy povedia viac ako slová (pozri túto fotku) a niekedy slová povedia viac ako činy (pozri tento status),“ napísal Čekan a pridal fotku, na ktorej Zuzana Čaputová objíma majiteľa baru Tepláreň, kde sa stala tragédia.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.