Pre Markízu je tanečná šou Let´s Dance prestížnym programom, ktorý trhá rekordy sledovanosti. Je prirodzené, že si dáva záležať na výbere ľudí, ktorí budú tancovať. Naposledy si srdcia divákov získal Ján Koleník, ktorý ich doslova zdvíhal každé kolo zo stoličiek a možno aj ľudí doma z gaučov. Nikoho neprekvapilo, že s tanečnou partnerkou Vandou Polákovou celú šou vyhral.

Pred kastingom do novej série visela vzduchu visela otázka: Akého muža obsadiť, ktorý by sa kvalitami aspoň čiastočne vyrovnal hviezdnemu Koleníkovi?

Tomáš Maštalír svoje tanečné umenie už predviedol v seriáli Pán profesor s Gabikou Marcinkovou.
Zdroj: TV Markíza

Nakoniec padla voľba na Maria Cimarra, dlhovlasého Juana Reyesa z telenovely Skrytá vášeň, ktorú pred rokmi sledovalo takmer celé Slovensko. Viacerí sa však pýtajú, prečo Markíza nezlanárila ďalšieho hviezdneho Slováka, Tomáša Maštalíra? Podľa informácií denníka Plus Jeden Deň ho do šou oslovili viackrát, ale vždy odmietol. Je totiž veľmi vyťažený, len v Markíze účinkuje vo viacerých seriáloch, navyše stále hrá v divadle a vo voľnom čase sa venuje rodine. Je tu aj iný dôvod: „So smiechom povedal, že po Janovi už určite tancovať nepôjde,“ vyjadril sa zdroj. A konečne sa k tejto téme vyjadril aj samotný Tomáš.

„Áno, bol som oslovený… viackrát. Ja mám toho strašne veľa a milujem svoju prácu. Šou Let‘s Dance si vyžaduje veľa času, potu a makačky, pri ktorej nezostáva veľa času na nič iné. A ja by som vlastne musel prestať robiť na nejaký čas tú moju prácu, ktorú milujem, a venovať sa výhradne tomu. Až tak ma tanec neláka…“ povedal to jasne pre markiza.sk.