Moderátorovou veľkou vášňou sú včely, o ktorých hovorí ako o múdrych bytostiach. Preto nečudo, že včelie produkty využíva aj pri sviatočnej výzdobe. Obyčajné sviečky síce tiež tvoria príjemnú atmosféru, ale radšej prevonia dom niečím príjemnejším a hlavne ručne vyrobeným.

„Vianoce sú podľa mňa aj o vôni a včelí vosk naozaj krásne vonia, je to celkom iná dimenzia ako obyčajný parafín. Sviečky ale robím len v minimálnom množstve. Vosk, ktorý získam, totiž väčšinou vraciam včelám späť v podobe medzistienok v úľoch, aby mali ten svoj. Je totiž čistý,“ vysvetľuje. Tento rok bol vraj na med horší, kvôli zlému májovému počasiu. „Agátového medu je málo, lipového viac. Med bude drahší,“ hovorí znalecky.

Z výroby sviečok z domáceho včelieho vosku urobil Martin predvianočnú tradíciu. „Prídu ku mne deti, vyberieme formy a venujeme tomu jedno dopoludnie. Je to náš rituál,“ hovorí moderátor, ktorý dokázal s exmanželkou naladiť vzťahy tak, aby pri dohadovaní sa o tom, kto bude kde tráviť sviatky, nedochádzalo k pnutiu. „Nechávame to na dohode, ako to každému vyhovuje,“ dodáva s tým, že opäť chystá s deťmi novoročnú lyžovačku.

POZRITE SI, ČO VŠETKO SA DÁ Z VĆELIEHO VOSKU UROBIŤ - FOTO NÁJDETE VO FOTOGALÉRII.