V športovom spravodajstve RTVS sa Marianna Ďurianová uchytila presne pred štyrmi rokmi. Pred kameru v štúdiu verejnoprávnej televízie sa postavila po svojej strastiplnej ceste médiami, za ktorú si z veľkej časti mohla sama.

Dlhoročná práca pre lídra trhu Markízu sa jej zrejme zunovala a z Televíznych novín si to namierila do konkurenčnej Jojky. Tam jej sľubovali rozprávkové zárobky a nové relácie. Zmenou tamojšieho vedenia však ambicióznej moderátorke klapli zuby na prázdno a dvere na Kolibu sa definitívne zabuchli.

Sklopila uši

Ďurianová, niekdajšia hviezda bulváru, musela s plynúcim časom a kopiacimi sa účtami skloniť hlavu a začala kopať za jeden z denníkov, ktorými kedysi pohŕdala. Aj keď sa určite nedá poprieť, že ich publicitu, samozrejme len tú pozitívnu, si vedela do sýtosti užiť. Každopádne bola Marianna pre svoj búrlivý vzťahový život vždy zaručeným lákadlom pre titulné strany časopisov.

Do ťažkostí ju mal dostať aj bývalý partner Roman Doležaj, ktorý si pre podvody posedel za múrmi väzenia, a keď ho pustili, tak mu chcel vyšetrovanie prišiť ďalšiu zločinnosť. Otec blondínkinho syna Romanka však medzičasom vzal nohy na plecia a ufujazdil ktovie kam.

Šarm preveroval, ako pokročila polícia v pátraní po ňom, ale z dôvodu prebiehajúcich úkonov a aby nedošlo k zmareniu procesných krokov sa muži zákona nebudú vyjadrovať. Stále teda platí, že je fuč a Ďurianová, na ktorú tieto nepríjemnosti tiež vrhli škaredé svetlo, zostala na všetko sama.

Dlh v tisícoch

Za činy, ktoré vyšetrovatelia pripisujú Doležajovi, hviezda RTVS samozrejme nemôže. Láska je silná čarodejnica a aj z vyštudovaných psychologičiek dokáže lusknutím prsta spraviť pobláznené tínedžerky. Zaľúbiť sa do zlého chlapca je dokonca vec príťažlivosti. No to, za čo už jedna z najprofesionálnejších moderátoriek nesie osobne zodpovednosť, odhaľuje letmý pohľad na správu zo Sociálnej poisťovne. Podľa verejne dostupnej informácie v tejto štátnej inštitúcii zaťala sympatická blondínka poriadne vysokú sekeru.

Dlh na poistnom sa pár dní dozadu vyšplhal na 4 972,64 eura, čo vysmiatu šporťáčku opäť vykresľuje v negatívnom svetle. Ako je totiž možné, že vyhľadávaná moderátorka, ktorá v ostatnej dobe sa objavuje častejšie na obrazovke a skáče z jednej relácie do druhej, si takúto principiálnu záležitosť nevšimla? Práve väčšia pracovná vyťaženosť a nedávne sviatky, keď ľudia svoje povinnosti hádžu za hlavu, by mohli byť odpoveďou.

Argument, žeby na zatiahnutie nelichotivej sekery jednoducho nemala a v peňaženke jej pískal prievan priveľmi neobstojí, hoci ide podľa všetkého o matku samoživiteľku.

Vie sa postarať

Ďurianová totiž nie je žiadne béčko a vie sa o seba postarať, i keď podľa zmlúv už nepatrí medzi najlepšie platené hviezdy nášho šoubiznisu. Doba, keď ju v Markíze vážili zlatom, dávno skončila a v RTVS si jej, a to treba nekriticky zdôrazniť, poctivú a profesionálne odvedenú prácu cenia na niečo vyše 1 800 eur mesačne. To platilo pred rokom, odvtedy sa totiž Marianine zmluvy na internete už neobjavujú a záhadu, ako je teda vyplácaná, sme sa dosiaľ nedozvedeli.

A to napriek tomu, že telerozhlas trvá na tom, že je externou zamestnankyňou, čo v praxi znamená, že všetci takíto robotníci a ich štátni zamestnávatelia musia svoje zmluvy vešať na to určený portál. Pri Ďurianovej to neplatí už rok, a to s ňou majú v RTVS oveľa megalomanskejšie plány, keďže v novej stanici Šport sa má cítiť ako doma. Je totiž jednou z jej tvárí, na ktoré kompetentní úspešne lapajú športuchtivých fanúšikov.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.